Gwiazdor "Harry'ego Pottera" jest nie do poznania jako Boris Johnson! Kiedy premiera serialu o brytyjskim premierze?

2022-05-19 11:29 Natalia Nowecka
This England - Kenneth Branagh jako Boris Johnson
Autor: materiały prasowe Sky/ Phil Fisk/Sky UK/PA This England - Kenneth Branagh jako Boris Johnson. O czym opowie serial?

Kenneth Branagh jako Boris Johnson w miniserialu "This England" - w sieci zadebiutowała pierwsza zapowiedź, a metamorfoza aktora wręcz poraża! Co już wiemy o produkcji i kiedy odbędzie się premiera?

Kenneth Branagh to uznany brytyjski aktor, reżyser i scenarzysta, którego widzowie kojarzą przede wszystkim z ról Gilderoya Lockharta w drugiej odsłonie "Harry'ego Pottera", oraz Herkulesa Poirot w "Morderstwie w Orient Expressie" i "Śmierci na Nilu". Teraz filmowiec wcielił się w z goła inną postać - w najnowszym miniserialu stacji Sky zobaczymy go jako kontrowersyjnego premiera Wielkiej Brytanii, Borisa Johnsona. Na czym dokładnie skupi się "This England"? Na wybuchu pandemii koronawirusa rzecz jasna. Szczegóły znajdziecie poniżej. 

This England - Kenneth Branagh jako Boris Johnson. O czym opowie serial?

"This England" przybliży nam pierwsze miesiące Borisa Johnsona na Downing Street, gdy świeżo upieczony premier Wielkiej Brytanii zmierzyć się musiał z wybuchem pandemii COVID-19, Brexitem oraz kontrowersyjnym życiem osobistym i politycznym. W oficjalnym opisie fabuły czytamy:

Wydarzenia w rządzie przeplatają się z historiami z całej Wielkiej Brytanii, od ekspertów i naukowców ścigających się z czasem, aby zrozumieć wirusa, przez lekarzy, pielęgniarki i pracowników domów opieki którzy niestrudzenie i bohatersko pracują, aby to powstrzymać i przezwyciężyć, po zwykłych ludzi, których życie pogrążyło się w chaosie.

ZOBACZ TAKŻE: "Irma Vep" z Alicią Vikander - kiedy premiera serialu i ile odcinków zobaczymy?

Serial "This England" prześledzi wpływ pandemii na Wielką Brytanię oraz reakcje naukowców, pielęgniarek i lekarzy, oraz ludzi na najwyższych szczeblach władzy. Fabułę oparto na dowodach z pierwszej ręki, między innymi od osób z Downing Street i Departamentu Zdrowia. Ponadto, konsultantem serialu był Tim Shipman, główny komentator polityczny Sunday Times.

This England - ZWIASTUN

Zwiastun miniserialu "This England", z Kennethem Branagh w roli Borisa Johnsona, prezentuje się następująco:

This England - KIEDY PREMIERA?

Na obecną chwilę nie ujawniono dokładnej daty premiery serialu "This England". Wiemy jedynie, że na produkcję złoży się 5 odcinków, które zadebiutują na kanale Sky jesienią 2022 roku. Za reżyserię odpowiada Michael Winterbottom, który jest też współautorem scenariusza, zaś w obsadzie, u boku Kennetha Branagh, znaleźli się między innymi Ophelia Lovibond jako Carrie Symonds (żona Borisa Johnsona), oraz Andrew Buchan w roli byłego sekretarza zdrowia Matta Hancocka, który później zrezygnował ze stanowiska w wyniku skandalu.

ZOBACZ TAKŻE: Nowa "Akademia Pana Kleksa" będzie polskim "Harrym Potterem"? Mocne zapewnienia reżysera. Co już wiemy o filmie?

Sonda
Planujesz obejrzeć ten serial?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE