„Dziedzictwo” w oparach skandalu! Sila Turkoglu odeszła z obsady

i

Autor: TVP „Dziedzictwo” w oparach skandalu! Sila Turkoglu odeszła z obsady

Tureckie seriale

„Dziedzictwo” w oparach skandalu! Gwiazda tureckiego serialu oskarżyła twórców

2023-03-31 21:29

„Dziedzictwo” to turecki serial, który 30 marca 2023 roku zawitał na antenie TVP1, zastępując tym samym popularną „Przysięgę”. Główna gwiazda produkcji, Sila Turkoglu, zachwyciła widzów swoją urodą i kreacją bohaterki imieniem Seher. Mamy jednak złe wieści – w pewnym momencie turecka piękność zniknie z naszych ekranów.

Sila Turkoglu to 24-letnia turecka aktorka, która pierwsze kroki stawiała w rolach drugo, lub nawet trzecioplanowych. W końcu otrzymała jednak angaż do głównej roli w serialu „Dziedzictwo” (w oryginale „Emanet”), gdzie wcieliła się w niejaką Seher. Aktorka opuściła jednak obsadę po 2. sezonie i to w atmosferze skandalu. O co oskarżyła twórców?

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Sila Turkoglu: gwiazda „Dziedzictwa” grała wcześniej w „Przysiędze”! Nie uwierzycie kogo

„Dziedzictwo” w oparach skandalu! Sila Turkoglu odeszła z obsady

Zgodnie z oświadczeniem producentów „Dziedzictwa”, Sila Turkoglu podpisała z nimi umowę na 3 sezony i na przełomie 2021 i 2022 roku poinformowała ich, że chce zakończyć współpracę. Początkowo zakładano, że zwyczajnie nie zamierza przedłużać kontraktu, lecz aktorka obwieściła, że nie pojawi się na planie ostatnich odcinków 2. serii. Na to twórcy nie chcieli już przystać.

W sprawę zaangażował się prawnik Turkoglu, który obwieścił, że jego klientka padła ofiara mobbingu ze strony twórców, którzy zmuszali ją do pracy w trudnych warunkach, nawet gdy chorowała i prezentowała zaświadczenie lekarskie. Aktorka stwierdziła, że zarówno fizycznie, jak i psychicznie, nie jest w stanie kontynuować pracy nad serialem. W ostatnich odcinkach 2. sezonu zastąpiła ją dublerka.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: „Dziedzictwo” – 5 powodów, dla których warto oglądać nowy turecki serial

„Dziedzictwo” – o czym jest serial i gdzie go oglądać?

„Dziedzictwo” to serial wprost idealny dla osób, które szczególnie upodobały sobie „Elif” i „Zranione ptaki”. Podobnie, jak w wymienionych tureckich hitach, punktem wyjścia jest tu bowiem dobrostan małego chłopca. W oficjalnym opisie fabuły czytamy: Kevser dorastała w biednej okolicy. Pewnego razu zostaje żoną syna bogatej krymskiej rodziny, jednak tego samego dnia odwraca się od niej ojciec, który nie zaaprobował tego małżeństwa. Kiedy mąż Kevser umiera, młoda wdowa zostaje uwięziona w rezydencji razem ze swoim 5 - letnim synem Yusufem. W tej nieprzyjaznej, surowej atmosferze jest zdana tylko na siebie. Nie ma nawet do kogo zwrócić się o pomoc. Kevser ulega tragicznemu wypadkowi w domu i trafia do szpitala. Przed śmiercią prosi swoją siostrę Seher, by ta zaopiekowała się Yusufem i zabrała go z rezydencji. Chłopiec nie wie o śmierci matki. Doskwiera mu samotność, bardzo brakuje miłości i uczucia. Pod swoje skrzydła bierze go wujek Yaman, potężny i zimny jak głaz biznesmenem, który od dawna nie okazuje nikomu serca. Jest także surowy dla Yusufa.

W rolach głównych wystąpili wspomniana już Sila Turkoglu, oraz Halil Ibrahim Ceyhan i Berat Ruzgar Ozkan. „Dziedzictwo” można oglądać na antenie TVP1, od poniedziałku do piątku, o godzinie 16:05. Wyemitowane już odcinki znajdziecie też w serwisie TVP VOD.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze tureckie seriale? Quiz dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 8
Jaki był największy sekret Melek z serialu "Elif"?
Tureckie seriale - QUIZ
Jak się kręci sceny łóżkowe? 365 dni i nie tylko | To Się Kręci #7