Sila Turkoglu – kim jest aktorka z serialu Dziedzictwo? Grała też w Przysiędze!

i

Autor: Screenshot Instagram/ silaaturkoglu Sila Turkoglu – kim jest aktorka z serialu Dziedzictwo? Grała też w Przysiędze!

Tureckie seriale

Sila Turkoglu: gwiazda „Dziedzictwa” grała wcześniej w „Przysiędze”! Nie uwierzycie kogo

2023-03-29 16:27

Sila Turkoglu to przepiękna turecka aktorka, która zasłynęła główną rolą w serialu „Dziedzictwo”. Tym samym, który w dniu 30 marca 2023 zawitał na antenie TVP1, zastępując uwielbianą przez widzów „Przysięgę”. Co ciekawe, gwiazda „Dziedzictwa” wystąpiła również w opowieści o Emirze i Gulperi, zagrała jednak małą rólkę. Pamiętacie ją?

Sila Turkoglu, a właściwie Sıla Türkoğlu, to popularna aktorka znad Bosforu, której konto na Instagramie śledzą miliony internautów. Swoje pierwsze kroki stawiała w wieku 19 lat, w serialu „Aglama anne”. Następnie otrzymała angaż do „Przysięgi”, gdzie wcieliła się w drugoplanową, acz niezwykle ważną dla fabuły postać.

Sila Turkoglu – gwiazda „Dziedzictwa” grała wcześniej w „Przysiędze”

Turecka aktorka zagrała Sunę – niepełnosprawną siostrę Emira, której dobrostan był jednym z głównych powodów do złożenia tytułowej przysięgi. Aktorka długo jednak nie zabawiła na planie – w pewnym momencie odeszła z obsady „Przysięgi”, a jej bohaterki „pozbyto się” tłumacząc, iż wyjechała za granicę. Nigdy więcej już jej nie zobaczyliśmy.

Sila Turkoglu – kim jest aktorka z serialu „Dziedzictwo”?

Sila Turkoglu urodziła się 18 kwietnia 1999 roku. Po zakończeniu przygody z „Przysięgą” otrzymała angaż do serialu „Dziedzictwo” (w oryginale „Emanet”), gdzie wcieliła się w główną bohaterkę imieniem Seher. Niestety, po zaledwie dwóch sezonach pożegnała się z produkcją w atmosferze skandalu – zerwała umowę z twórcami, zarzucając im mobbing i zmuszanie do pracy nawet w czasie choroby. W kolejnych odcinkach zastąpiła ją dublerka.

Następnie Sila Turkoglu wystąpiła w innej tureckiej produkcji – „Kızılcık Şerbeti”, po polsku „Żurawinowy sorbet”, gdzie ponownie sprawdziła się w głównej roli. Na obecną chwilę nie wiadomo, czy i ten serial doczeka się emisji w Polsce.

„Dziedzictwo” – o czym opowiada serial?

Kevser dorastała w biednej okolicy. Pewnego razu zostaje żoną syna bogatej krymskiej rodziny, jednak tego samego dnia odwraca się od niej ojciec, który nie zaaprobował tego małżeństwa. Kiedy mąż Kevser umiera, młoda wdowa zostaje uwięziona w rezydencji razem ze swoim 5 - letnim synem Yusufem. W tej nieprzyjaznej, surowej atmosferze jest zdana tylko na siebie. Nie ma nawet do kogo zwrócić się o pomoc. Kevser ulega tragicznemu wypadkowi w domu i trafia do szpitala. Przed śmiercią prosi swoją siostrę Seher, by ta zaopiekowała się Yusufem i zabrała go z rezydencji. Chłopiec nie wie o śmierci matki. Doskwiera mu samotność, bardzo brakuje miłości i uczucia. Pod swoje skrzydła bierze go wujek Yaman, potężny i zimny jak głaz biznesmenem, który od dawna nie okazuje nikomu serca. Jest także surowy dla Yusufa.

W obsadzie znaleźli się między innymi Halil Ibrahim Ceyhan, Sila Turkoglu, Berat Ruzgar Ozkan, Gulderen Guler, Melih Ozkaya, Omer Gecu, Oguz Yagci, Adnan Mehmet Ali Aslan oraz Binnaz Ekren.

Jak dobrze znasz najpopularniejsze tureckie seriale? Quiz dla prawdziwych fanów!

Pytanie 1 z 8
Jaki był największy sekret Melek z serialu "Elif"?
Tureckie seriale - QUIZ
OSCARY 2023 to chyba jakiś żart! Co się wydarzyło na gali filmowej? | To Się Kręci #11