“Dziedzictwo” bez Seher. Wiemy, kiedy Sila Turkoglu zniknie z serialu

i

Autor: TVP “Dziedzictwo” bez Seher. Wiemy, kiedy Sila Turkoglu zniknie z serialu

Tureckie seriale

“Dziedzictwo” bez Seher. Wiemy, kiedy Sila Turkoglu zniknie z serialu

2024-04-24 11:07

“Dziedzictwo” to kolejny turecki serial, który rozkochał w sobie polskich widzów. Produkcja zastąpiła na antenie TVP słynną “Przysięgę” i szybko wzbudziła zainteresowanie – nic zresztą dziwnego, w końcu fabuła jest wciągająca jak diabli, a bohaterowie urzekający. Szkoda tylko, że z główną bohaterką przyjdzie nam się pożegnać.

Fabuła “Dziedzictwa” koncentruje się wokół trójki bohaterów – małego Yusufa i dwojga jego opiekunów, Seher i Yamana. W trakcie seansu śledzimy ich pełne licznych dram perypetie, a wszystko w myśl motywu fabularnego zwanego enemies to lovers (pol. od wrogów do kochanków). Niestety wygląda na to, że piękność grana przez Silę Turkoglu nie będzie “tą jedyną”. Aktorka odeszła bowiem z serialu, a jej bohaterkę uśmiercono.

“Dziedzictwo” bez Seher. Wiemy, kiedy Sila Turkoglu zniknie z serialu

Rozstanie tureckiej gwiazdy z produkcją odbyło się w oparach skandalu. Pod koniec 2. sezonu odmówiła ona dalszego grania, twierdząc, że padła ofiarą mobbingu, a twórcy kazali jej stawiać się na planie w czasie choroby, nawet gdy prezentowała zaświadczenie lekarskie. Mówi się, że w ostatnich epizodach (w tym scenach śmierci Seher) zastąpiła ją dublerka, ale te informacje nie zostały oficjalnie potwierdzone.

Od trzeciego sezonu w “Dziedzictwie” zabraknie zatem Seher, tj. od 417. odcinka według tureckiej numeracji (my jesteśmy obecnie dopiero na pierwszym sezonie). Miejsce Sili Turkoglu zajęła aktorka gruzińskiego pochodzenia, która wykreowała zupełnie nową postać.

“Dziedzictwo” – ile odcinków liczy serial i kiedy premiera ostatniego?

“Dziedzictwo” liczy (na ten moment) już niespełna 600 odcinków, ale kolejne wciąż są kręcone. Nie wiemy zatem, jakiej liczby się ostatecznie doczekamy. 

“Dziedzictwo” QUIZ: prawda czy fałsz? Sprawdź, jak dobrze znasz turecki hit!

Pytanie 1 z 6
Serial “Dziedzictwo” pojawił się na antenie TVP w 2022 roku:
Dziedzictwo

“Dziedzictwo” – o czym jest serial?

Kevser dorastała w biednej okolicy. Pewnego razu zostaje żoną syna bogatej krymskiej rodziny, jednak tego samego dnia odwraca się od niej ojciec, który nie zaaprobował tego małżeństwa. Kiedy mąż Kevser umiera, młoda wdowa zostaje uwięziona w rezydencji razem ze swoim 5 - letnim synem Yusufem. W tej nieprzyjaznej, surowej atmosferze jest zdana tylko na siebie. Nie ma nawet do kogo zwrócić się o pomoc. Kevser ulega tragicznemu wypadkowi w domu i trafia do szpitala. Przed śmiercią prosi swoją siostrę Seher, by ta zaopiekowała się Yusufem i zabrała go z rezydencji. Chłopiec nie wie o śmierci matki. Doskwiera mu samotność, bardzo brakuje miłości i uczucia. Pod swoje skrzydła bierze go wujek Yaman, potężny i zimny jak głaz biznesmenem, który od dawna nie okazuje nikomu serca. Jest także surowy dla Yusufa. W Polsce seria “Dziedzictwo” emitowany jest od poniedziałku do piątku, o godzinie 16:05, na antenie TVP1.

 

Najpopularniejsze tureckie seriale ostatnich lat
Listen on Spreaker.