Dom z Papieru i 10 ciekawostek o serialu. Tego na pewno nie wiedzieliście!

2020-09-30 16:37 Ewelina Kulasza
Dom z Papieru
Autor: Screen z YouTube/LootBox Dom z Papieru

Dom z Papieru oczarował widzów na całym świecie. Nic dziwnego, to jeden z najpopularniejszych seriali, które cieszą się pozytywnymi opiniami wśród wielu osób. Jeśli obejrzałeś już wszystkie części serialu i myślisz, że wiesz o obsadzie, scenach, fabule i innych rzeczach wszystko, to teraz możesz się zdziwić! Na ESKACinema.pl podrzucamy wam ciekawostki, które kryją się w serialu Dom z Papieru i na pewno nie mieliście o nich pojęcia!

Dom z Papieru to największy hit ostatnich czasów. Hiszpański serial o bystrych bohaterach, podbił serca wielu widzów dosłownie na całym świecie! Cztery sezony, a także ich oglądalność udowodniły, że tak naprawdę jest! Teraz wielkimi krokami zbliża się premiera piątego sezonu, który najprawdopodobniej będzie ostatnim. Fani Domu z Papieru już nie mogą doczekać się kontynuacji czwartego sezonu, gdyż ostatnia scena mocno trzymała ich w napięciu! Jesteś wiernym fanem La Casa De Papel, obejrzałeś wszystkie odcinki nawet dwa razy i myślisz, że nic więcej cię nie zdziwi? Możesz się zdziwić! Na ESKACinema.pl zdradzamy wam szczegóły odnośnie fantastycznego serialu, który wzbudza cały czas w wielu osobach niesamowite emocje!

Dom z Papieru i 10 ciekawostek o serialu

Dom z Papieru rozkochał w swoich scenach, a także w obsadzie niejedną osobę! Co musicie jeszcze wiedzieć na temat hiszpańskiego serialu? Zdradzamy wam 10. ciekawostek, które na pewno przykują waszą uwagę! Oto one:

  1. Jak się okazuje Dom z Papieru, czyli La Casa De Papel początkowo miał mieć inną nazwę. Pierwszym wyborem twórców produkcji była nazwa Los Desahuciados, co w języku angielskim tłumaczone jest jako The Outcasts.
  2. Serialowy Profesor, w którego wciela się aktor Alvaro Morte na co dzień nie nosi okularów, dlatego w serialu korzysta z takiego rekwizytu.
  3. Na początku scenarzyści mieli zamysł, aby bohaterowie Domu z Papieru byli ciężko chorzy i że nie mają nic do stracenia, decydują się na skok na Mennicę. Ostatecznie chorobę przypisano tylko Berlinowi.
  4. Pierwsza wersja scenariusza nie zawierała wcale opcji, że Profesor i Berlin to bracia. Dopiero w trakcie nagrywania scen bohaterowie wpadli na pomysł, aby zostali spokrewnieni.
  5. Znany i popularny piłkarz Neymar zagrał w 3. sezonie Domu z Papieru wcielając się w Mnicha.
  6. Scena w której Tokio poznaje się z Profesorem była kręcona aż 5 godzin!
  7. Bohaterowie kryją swoje twarze pod maskami hiszpańskiego malarza Salvadora Dali, jednak początkowo maski miały nawiązywać do Don Kichota.
  8. Postać Tokio została stworzona na wzór Matyldy z filmu Leon Zawodowiec, w którą wcielała się Natalie Portman.
  9. Profesor to jedyna postać, której pseudonim nie ma związku z miastem. Jednak gdyby było inaczej, przybrałby nazwę Watykan.
  10. Ursula Corbero, czyli serialowa Tokio zajmuje się również dubbingiem. Co ciekawe, początkowo planowano aby w serialu to nie ona była narratorem lecz Moskwa lub Profesor.
Seriale, które warto teraz nadrobić: #zostańwdomu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

NAJNOWSZE