CANAL+ Online: najciekawsze nowości na kwiecień. Wśród premier “Brygada” i “Święto ognia”

i

Autor: Canal+ CANAL+ Online: najciekawsze nowości na kwiecień. Wśród premier “Brygada” i “Święto ognia”

Co warto obejrzeć?

CANAL+ Online: najciekawsze nowości na kwiecień. Wśród premier “Brygada” i “Święto ognia”

2024-04-02 12:46

CANAL+ Online z nowościami na kwiecień, a wśród nich m.in. serial kryminalny o walce z przestępczością i niesubordynacją lokalnej policji, oraz filmowa adaptacja powieści Jakuba Małeckiego od autorki filmów “Moje córki krowy” i “Zupa nic”. Ponadto zobaczymy komedio-dramat z Borysem Szycem, Sonią Szyc i Izabelą Kuną w rolach głównych i coś dla miłośników grozy.

Canal+ Online – najciekawsze premiery i nowości na kwiecień. Co obejrzeć w serwisie?

ŚWIĘTO OGNIA, film, premiera 1 kwietnia o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM i na CANAL+ online

Wzruszający film Kingi Dębskiej o rodzinie, marzeniach i radości życia. Anastazja to dwudziestoletnia dziewczyna zmagająca się z porażeniem mózgowym. Bohaterka filmu uzależniona jest od komiksów, gorącej czekolady i zakochana w przystojnym chłopaku z sąsiedztwa. Gdyby tylko mogła, z radością porwałaby go na romantyczną randkę na drugi koniec świata. Niestety to tylko marzenia. Anastazja od dziecka przykuta jest do wózka, a z otoczeniem porozumiewa się za pomocą specjalnego programu. Mimo wszystkich ograniczeń Nastka, bo tak nazywają ją najbliżsi, nie traci pogody ducha, a swoim optymizmem potrafi zarazić wszystkich wokoło. Najlepszą relację ma z nią jej starsza siostra Łucja – wschodząca gwiazda Baletu Narodowego, która właśnie stanęła u progu wielkiej kariery. Rodzeństwo samotnie wychowuje dzielny ojciec Poldek. Wkrótce życie całej trójki wkroczy w nowy etap, kiedy do ich drzwi zapuka przebojowa sąsiadka z naprzeciwka – Józefina. To za sprawą tej kobiety Anastazja i jej bliscy odkryją siebie na nowo, a przy okazji staną twarzą w twarz z rodzinną tajemnicą.

W filmie wystąpili: Paulina Pytlak (“Mój dług”) w roli głównej, Tomasz Sapryk (“Dzień świra”) w roli ojca, Joanna Drabik (“Różyczka”) jako siostra pierwszoplanowej bohaterki, Kinga Preis w roli szalonej Józefiny oraz inni, w tym Karolina Gruszka.

BRYGADA, serial, premierowe odcinki od 5 kwietnia o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM i na CANAL+ online

Saïd zostaje szefem B.R.I., elitarnej jednostki zwalczającej przestępczość zorganizowaną. Bohater trafia w sam środek wojny gangów, powiązanych z policją.

Serial kryminalny, w którym na czele specjalnej grupy B.R.I staje nowy człowiek załogi, Saïd. Dotychczas grupą przewodził niezłomny Patrick Prigent, charyzmatyczny policjant o niejasnych relacjach z gangsterskim światem. Elitarna jednostka do walki z przestępczością zorganizowaną staje przed kolejnym wyzwaniem. W Paryżu trwa brutalna konfrontacja pomiędzy klanem Perezów i braćmi El Hassani.

BRYGADA

i

Autor: Canal+ BRYGADA

MIZANTROP, film, premiera 6 kwietnia o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM i na CANAL+ online

Baltimore, Sylwester. Po tym, jak nieznany snajper zabija kilkadziesiąt osób, młoda policjantka o wyjątkowo trudnym charakterze i detektywistycznym talencie poszukuje seryjnego mordercy.

Trzymający w napięciu kryminał cenionego i nagradzanego Damiána Szifróna, z zawodu reżysera, scenarzysty, a także montażysty. Seryjny morderca od lat pozostaje nieuchwytny, a jego motywacje nieodgadnione. Po głośnym zamachu, szef jednostki FBI werbuje utalentowaną policjantkę, której problemy osobiste zdają się być kluczem do pokrętnej psychiki zabójcy. Wspólnymi siłami agenci zaglądają w głąb ludzkiej natury w poszukiwaniu zależności między przemocą a miłością.

W obsadzie: znakomita, doceniana przez wielu krytyków filmowych Shailene Woodley (“Gwiazd naszych wina”) w roli policjantki Eleanor Falco oraz sześciokrotnie nagrodzony za swoją grę aktorską Ben Mendelsohn (“Bloodline”) wcielający się w rolę szefa FBI. W pozostałych rolach: Jovan Adepo (“Babilon”), Ralph Ineson (“Gra o tron”), Rosemary Dunsmore (“Sierota”) i Darcy Laurie (“Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara”).

MIAŁO CIĘ NIE BYĆ, film, premiera 13 kwietnia o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM i na CANAL+ online

Polski komedio-dramat Jakuba Michalczuka (“Teściowie”), w którym zagrali: Borys Szyc (“Wojna polsko-ruska”), Sonia Szyc, Magdalena Cielecka (“Lęk”), Izabela Kuna (“Lejdis”), Jan Peszek (“Pożegnanie jesieni”) i Anna Mrozowska (“Supernova”).

Siedemnastoletnia Mańka nieoczekiwanie wkracza do świata swojego ojca, z którym od dawna nie utrzymuje kontaktów. Dziewczyna nie zamierza pozostać w nim długo, ale mężczyzna jak zwykle będzie musiał pokrzyżować jej plany. Ojciec odkrywa, że dziewczyna jest w nieplanowanej ciąży i postanawia pomóc jej w trudnym momencie życiowym. Co jednak czterdziestoletni mężczyzna może wiedzieć o rozterkach dorastającej nastolatki? Zdesperowany ucieka się do poszukiwania wsparcia i rady u swoich ówczesnych partnerek. Spotkania z barwnymi kobietami, wśród których znajdą się zarówno wojująca feministka jak i tancerka z nocnego klubu, staną się dla niego i córki szansą na nowy początek.

EGZORCYZMY SIOSTRY ANN, film, premiera 20 kwietnia o godz. 22:40 w CANAL+ PREMIUM i na CANAL+ online

Przerażająca historia siostry Ann, młodej zakonnicy, pierwszej w historii kobiety, której kościół katolicki zezwolił na wykonanie obrzędu egzorcyzmu.

Ann jest przekonana, że jej powołaniem jest walka z demonami. Wie, że na skutek dramatycznych wydarzeń z dzieciństwa otrzymała wyjątkowy dar. Kościelne zasady są jednak jednoznaczne – egzorcystami mogą być tylko księża. Dla kobiet spotkanie z demonem jest po stokroć bardziej niebezpieczne. Pragnienie Ann jest silniejsze niż strach i rozsądek. Otrzymuje pozwolenie na uczestnictwo w procesie szkolenia egzorcystów z pozycji obserwatorki. Podczas jednej z przerażających sesji, Ann doświadcza obecności demona o niesłychanej mocy. Jest on zbyt potężnym przeciwnikiem dla początkujących. Jednak wkrótce okazuje się, że jedyną osobą mogącą stawić mu czoła jest właśnie siostra Ann.

GOLDA, premiera 20 kwietnia o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM i na CANAL+ online

Biograficzny, historyczny. Opowieść premierki – “Żelaznej Damy Izraela” Goldy Meir. W produkcji zagrali: Helen Mirren (“Królowa”), Camille Cottin (“Dom Gucci”), Rami Heuberger (“Lista Schindlera”) i Lior Ashkenazi (“Fokstrot”).

Jest rok 1973, wojna Jom Kipur. Izrael zaatakowany przez Egipt i Syrię znajduje się w bardzo trudnym położeniu. Wojna toczy się na dwóch frontach podczas jednego z najważniejszych świąt judaizmu. Film przedstawia dramatyczne wydarzenia z perspektywy sztabów kryzysowych i tonących w kłębach dymu papierosowego gabinetów polityków.

HIPNOZA, film, premiera 27 kwietnia o godz. 21:00 w CANAL+ PREMIUM i na CANAL+ online

Thriller, Sci-Fi Roberta Rodrigueza (“El Mariachi”). Gwiazdorska obsada: Ben Affleck (“Operacja Argo”), Alice Braga (“Miasto ślepców”), JD Pardo (“Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2”), Hala Finley (“Będziemy bohaterami”), Dayo Okeniyi (“Igrzyska śmierci”) i inni.

Zdeterminowany by odnaleźć swoją zaginioną córkę, oficer Danny Rourke zanurza się w świat iluzji i hipnozy. Podąża śladami niebezpiecznego mężczyzny, który potrafi wpływać na umysły, a co najważniejsze - zdaje się być kluczem do rozwiązania zagadki. By położyć kres jego morderczym działaniom, Danny sięga po pomoc utalentowanej hipnotyzerki.

SPRAWDŹ TEŻ: Najciekawsze serialowe premiery 2024 roku. Na które nowości i powroty warto zwrócić szczególną uwagę?

Najlepsze polskie filmy ostatnich lat. TOP5 rodzimych produkcji, z których możemy być dumni

Rozpoznasz polskie filmy i seriale po kultowych cytatach? QUIZ dla prawdziwych znawców!

Pytanie 1 z 8
Zacznijmy od czegoś prostego. Z jakiego filmu pochodzi ten cytat: "A historii tego swetra i tak byś nie zrozumiał"?
Artur Barciś to gwiazda filmu Nic na siłę! Ma już pomysł na kontynuację