Serialowe powroty

“Bridgertonowie”: oto wszystko, co musicie wiedzieć o 3. sezonie. Zwiastun, premiera, fabuła i obsada

2024-02-23 23:25

“Bridgertonowie” powracają, tym razem skupiając się na wątku miłosnym zajawianym już od premierowej serii. Stery przejmują Penelope i Colin, a za powstanie 3. sezonu odpowiada nowa showrunnerka. Premiera już wiosną, więc sprawdźmy, co do tej pory wiadomo o nowych odcinkach.

“Bridgertonowie 3” – fabuła. O czym opowie nowy sezon i którą książkę zaadaptuje?

3. sezon “Bridgertonów” zaburza nieco kolejność adaptowania książek Julii Quinn i z drugiej przechodzi wprost do czwartej, zatytułowanej “Miłosne tajemnice”. Tym razem na pierwszy plan wysuną się (wreszcie) Penelope i Colin Bridgerton, a ich dotychczasowa przyjaźń wystawiona zostanie na ciężką próbę. Oficjalny opis fabuły, udostępniony przez Netfliksa, prezentuje się następująco:

Penelope Featherington w końcu przestała się durzyć w Colinie Bridgertonie po tym, jak usłyszała jego pogardliwe słowa na swój temat w ostatnim sezonie. Zdecydowała jednak, że czas wyjść za mąż, najlepiej za kogoś, kto zapewni jej wystarczającą niezależność, aby mogła nadal prowadzić podwójne życie jako Lady Whistledown z dala od matki i sióstr. Jednak nieśmiałe próby zaistnienia na rynku małżeńskim kończą się dla Penelope spektakularnym niepowodzeniem.

Tymczasem Colin wraca z letnich podróży z nowym wyglądem i dużą dozą zuchwałości. Gdy uświadamia sobie, że Penelope — jedyna osoba, która zawsze go akceptowała takim, jaki jest — traktuje go chłodno, czuje się rozczarowany. Pragnąc odzyskać jej przyjaźń, proponuje Penelope, że pomoże jej pokonać nieśmiałość i znaleźć męża w tym sezonie. Kiedy jednak jego rady zaczynają przynosić zaskakująco dobre rezultaty, Colin musi się zastanowić, czy jego uczucia do Penelope są naprawdę tylko przyjacielskie. Sprawy komplikuje kłótnia Penelope z Eloise, która znajduje nową przyjaciółkę w bardzo nieoczekiwanym miejscu. Poza tym Penelope coraz częściej pojawia się na salonach, co sprawia, że dużo trudniej jest jej utrzymać alter ego Lady Whistledown w tajemnicy.

SPRAWDŹ TEŻ: Netflix szykuje potężny zestaw premier. Oto filmy i seriale, które zobaczymy w 2024 roku

“Bridgertonowie 3” – zwiastun nowego sezonu

Netflix nie pokazał jeszcze pełnego zwiastuna 3. sezonu “Bridgertonów”, ale był tak miły, że udostępnił chociaż krótki klip, w którym widzimy sprzeczkę głównych bohaterów:

“Bridgertonowie 3” – obsada. Kto wystąpił w nowym sezonie?

W rolach głównych wystąpią oczywiście Nicola Coughlan i Luke Newton, a na ekranie towarzyszyć im będą m.in.:

 • Claudia Jessie,
 • Luke Thompson,
 • Golda Rosheuvel,
 • Adjoa Andoh,
 • Ruth Gemmell,
 • Lorraine Ashbourne,
 • Hannah Dodd,
 • Simone Ashley,
 • Jonathan Bailey,
 • Harriet Cains,
 • Bessie Carter,
 • Jessica Madsen,
 • Florence Hun.

W 3. sezonie zabraknie niestety Daphne i Simona, gdyż aktorzy zrezygnowali z dalszego udziału w serialu. Znika też dotychczasowa showrunnerka, a jej miejsce zajęła Jess Brownell.

“Bridgertonowie 3” – premiera. Kiedy nowe odcinki pojawią się na Netfliksie?

Netfliksowi widocznie spodobało się rozbijanie nowych sezonów popularnych seriali na dwie części. Ten los spotkał już choćby “Wiedźmina”, “Stranger Things” oraz “Dom z papieru” i nie ominie oczywiście “Bridgertonów”. Pierwsza tura 3. sezonu pojawi się w serwisie 16 maja, druga zaś niecały miesiąc później – 13 czerwca.

Jak dobrze znasz popularne seriale Netfliksa?

Pytanie 1 z 11
W którym roku rozpoczyna się akcja "Stranger Things"?
WIEDŹMIN: gwiazdy serialu o 3. sezonie i wierności względem książek Sapkowskiego (WYWIAD)