Aktor z "Riverdale" skazany na dożywocie za zamordowanie matki. Kulisy sprawy szokują

2022-09-23 15:45 Natalia Nowecka
Ryan Grantham z Riverdale skazany na dożywocie - jakich zbrodni się dopuścił?
Autor: kadr z wideo/ The CW Ryan Grantham z Riverdale skazany na dożywocie - jakich zbrodni się dopuścił?

Ryan Grantham zaliczył epizodyczne występy w kilku głośnych produkcjach, jednak "zasłynął" dopiero, gdy dopuścił się odrażającej zbrodni. Sprawa wywołała olbrzymie poruszenie, a teraz wreszcie zapadł wyrok.

Ryan Grantham to 24-letni aktor, który wystąpił w takich produkcjach, jak "Dziennik cwaniaczka", "Supernatural", "iZombie", czy "Riverdale". Świat usłyszał jednak o nim dopiero, gdy na jaw wyszły zbrodnie, których się dopuścił. W 2020 roku mężczyzna planował zamach na premiera Kanady i zamordował własną matkę, by "oszczędzić jej cierpień". Teraz usłyszał wyrok - dożywocie z możliwością przedterminowego zwolnienia warunkowego. Za ile lat będzie mógł się o nie ubiegać? 

Ryan Grantham skazany na dożywocie - jakich zbrodni się dopuścił?

Sąd Najwyższy Kolumbii Brytyjskiej w Vancouver ogłosił wyrok w dniu 21 września 2022 roku. Za swoje czyny Ryan Grantham resztę życia spędzi w więzieniu, a przynajmniej teoretycznie - jak bowiem donosi CBC, przysługuje mu możliwość ubiegania się o przedterminowe zwolnienie warunkowe już po 14 latach. Wyrok, który zapadł, dla nikogo nie jest zaskoczeniem, bowiem w Kanadzie za morderstwo drugiego stopnia dożywocie przyznawane jest "automatycznie". 

Ryan Grantham stanął przed sądem za zamordowanie swojej matki, 64-letniej Barbary Waite - miał on strzelić kobiecie w tył głowy, gdy ta grała na pianinie. Proces ruszył w 2022 roku i oskarżony przyznał się do zarzucanych mu czynów, wykazując przy tym skruchę. Zgodnie z ustaleniami wymiaru sprawiedliwości, które opinii publicznej przekazał serwis CBC, Ryan Grantham zabił swoją matkę, by "oszczędzić jej cierpień związanych z jego przyszłymi działaniami". Aktor planował bowiem zamordować premiera Kanady, Justina Trudeau. Po zamordowaniu matki miał zapakować jej ciało do auta, wraz z bronią, amunicją, tuzinem koktajli Mołotowa i mapą. Jego celem była rezydencja Justina Trudeau, a po drodze zamierzał zabić jeszcze kilka przypadkowych osób. Nigdy jednak nie dotarł na miejsce. Zamiast tego zgłosił się na policję. Zgodnie z ustaleniami prokuratury, Ryan Grantham cierpiał na silne epizody depresyjne i po zamachu na premiera zamierzał popełnić samobójstwo.

Ryan Grantham - kogo zagrał w "Riverdale"?

Ryana Granthama trudno nazwać gwiazdorem "Riverdale". Aktor pojawił się bowiem w zaledwie jednym odcinku. Rola, którą przyszło mu zagrać, była jednak niezwykle istotna - to właśnie jego bohater zabił ojca Archiego, Freda Andrewsa. 

Tragiczny los dzieci hollywoodzkich gwiazd. Niezapomniani
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
NAJNOWSZE