Znaleziono kolejny masowy grób w Ukrainie. Trwają działania śledcze

i

Autor: Facebook/Клименко Znaleziono kolejny masowy grób w Ukrainie. Trwają działania śledcze

Znaleziono kolejny masowy grób w Ukrainie. Trwają działania śledcze

2022-09-23 17:48

Kolejny masowy grób znaleziony w Ukrainie. Policji pokazali go mieszkańcy wyzwolonej Kozaczej Łopani. Na miejscu specjaliści przeprowadzą działania śledcze. Masowe groby wcześniej odnaleziono m.in. pod Iziumem czy w Buczy.

Znaleziono kolejny masowy grób

W deokupowanej miejscowości Kozacza Łopań w obwodzie charkowskim na północnym wschodzie Ukrainy znaleziono masowy grób, w którym Rosjanie chowali swoje ofiary - poinformował w piątek główny komendant policji Ukrainy Ihor Kłymenko.

Zbiorowy grób pokazali policji miejscowi mieszkańcy. Wkrótce na miejsce mają przybyć specjaliści, którzy przeprowadzą działania śledcze - zapowiedział Kłymenko. Szef policji poinformował, że podczas okupacji na posterunku w Kozaczej Łopani siły rosyjskie zorganizowały katownię. Mieszkańcy przekazali też, że niektórych więzionych Rosjanie zabrali ze sobą, kiedy opuszczali miejscowość, by nie pozostawiać po sobie śladów zbrodni.

Czytaj także: Chosta-2: Rosyjski koronawirus odporny na szczepionki? Pochodzi od nietoperzy

Wcześniej, we wtorek, agencja Interfax-Ukraina podała, że w Kozaczej Łopani policja i prokuratura zbadały dwie piwnice, w których podczas okupacji rosyjskiej byli przetrzymywani i torturowani cywile. Jedną z takich cel Rosjanie urządzili w piwnicach dworca kolejowego, drugą - w podziemiach sklepu.

Kozacza Łopań leży tuż przy granicy Ukrainy z obwodem biełgorodzkim w Rosji. Wojska rosyjskie zajęły wieś w pierwszych dniach inwazji na Ukrainę, rozpoczętej 24 lutego.

Radosław Sikorski: Nie jesteśmy bez winy w relacjach z Ukrainą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE