Wybory w Rzeszowie! To już pewne: Konrad Fijołek wygrywa w I turze!

i

Autor: Facebook/ Podkarpacki Urząd Wojewódzki/Wikipedia/Beata Olejarka Wybory w Rzeszowie! To już pewne: Konrad Fijołek wygrywa w I turze!

Wybory w Rzeszowie. Są WYNIKI wyborów! Exit poll publikuje pierwsze dane!

2021-06-13 20:21

Wybory w Rzeszowie - znane są pierwsze wynik! Dzisiejsze głosowanie, według Exit poll wyłoniło prezydenta Rzeszowa! Konrad Fijołek wygrywa dzisiejsze wybory, ale uzyskując wymaganą liczbę głosów, która pozwala mu cieszyć się ze zwycięstwa w I turze. Jak wypadli pozostali kandydaci na urząd prezydenta stolicy Podkarpacia? To pierwsze sondażowe wyniki. Dokładne będą znane prawdopodobnie o północy!

Wybory w Rzeszowie – znane są pierwsze wyniki!Exit poll opublikował dane, które mówią o tym, że Konrad Fijołek, kandydat popierany przez partie opozycyjne wygrywa już w pierwszej turze! Według sondażu Exit poll Fijołek zdobył: 55,80%. Jego kontrkandydatka Ewa Leniart, wspierana przez Prawo i Sprawiedliwość uzyskała 25. 10% głosów. Trzecie miejsce należy do Grzegorza Brauna, któremu w kampanii wyborczej zaufało 9,80%  rzeszowian. Na czwartym miejscu uplasował się wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, który zdobył 9.30% głosów mieszkańców Rzeszowa. Ta kampania wyborcza trwała od 4 miesięcy, gdy z powodów zdrowotnych z urzędu zrezygnował Tadeusz Ferenc, który rządził w Rzeszowie nieprzerwanie od 18 lat! Wybory w Rzeszowie początkowo miały odbyć się 9 maja, ale ze względu na pandemię musiały zostać przełożone na niedzielę 13 czerwca.

Wybory w Rzeszowie: Konrad Fijołek przekonywał do wybrania prezydenta w I turze

Wybory w Rzeszowie zostały przesunięte. Początkowo miały odbyć się 9 maja, ale sytuacja pandemiczna w kraju nie pozwoliła wówczas na organizacje tak sporego wydarzenia. Zmiana terminu od początku nie podobała się kandydatowi, który wspierany jest przez PO, PSL, Lewicę, czy Ruch Polska 2050. Konrad Fijołek, a także Borys Budka wielokrotnie przekonywali rzeszowian, aby ci poszli w niedzielę do urn wyborczych i dokonali wyboru w pierwszej turze.

Wybory w Rzeszowie: I tura przebiegła spokojnie

W nocy z piątku (11 czerwca) na sobotę (12 czerwca) rozpoczęła się cisza wyborcza. Przez dwa dni nie odnotowano ani jednego przypadku złamania ciszy.

Raport z Sopotu. Odlot piłkarzy do Rosji
Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE