EURO 2021: Polacy w drodze do Rosji na mecz ze Słowacją! Testy bez niespodzianek

i

Autor: Tomasz Radzik / SE EURO 2021: Polacy w drodze do Rosji na mecz ze Słowacją! Testy bez niespodzianek

EURO 2021: Polacy w drodze do Rosji na mecz ze Słowacją! Testy bez niespodzianek

2021-06-13 15:05

Euro 2021 i emocji z tym związanych ciąg dalszy! Już jutro zagramy swój pierwszy mecz podczas tegorocznych Mistrzostw Europy. Tymczasem Polacy wyruszyli do Sankt Petersburga, gdzie zmierzą się z reprezentacją Słowacji. Wszystkie wyniki testów na koronawirusa dały wynik negatywny – informował dzisiaj team manager Jakub Kwiatkowski.

Euro 2021 trwa od piątki i z każdym dniem coraz bliżej do debiutu polskiej reprezentacji na tegorocznych mistrzostwach. Dzisiaj przed południem biało-czerwoni przeprowadzili w Gdańsku ostatni przed meczem trening. Po zajęciach wrócili do hotelu w Sopocie, skąd udali się na lotnisko - na zaplanowany na godz. 13.45 wylot do Sankt Petersburga. "Wszystko po treningu w porządku, podobnie jak z wynikami testów na koronawirusa, które u wszystkich dały negatywny wynik" - przekazał tuż przed wylotem do Rosji Jakub Kwiatkowski.

CZYTAJ TAKŻE: Iga Świątek przegrała finał debla French Open. Nie będzie drugiego tytułu

Euro 2021. Trening w Gdańsku i wylot do Rosji

Polacy trenowali przed meczem ze Słowacją w Gdańsku. Z reguły trening dzień przed spotkaniem odbywa się na tym samym stadionie, na którym następnego dnia jest mecz, jednak w przypadku Sankt Petersburga UEFA zrobiła wyjątek. Z uwagi za duże obciążenie murawy obiektu Polska i Słowacja nie mogą tam ćwiczyć w niedzielę.

"Mecze są rozgrywane tutaj co dwa dni. W celu wyrównania szans podjęto decyzję, że nie ma oficjalnych treningów na stadionie w Petersburgu. UEFA zaproponowała boisko alternatywne, ale uznaliśmy, że to nie ma żadnego sensu. Woleliśmy zostać w Gdańsku i trenować na miejscu" - mówił dzień wcześniej team menedżer reprezentacji.

Poniedziałkowe spotkanie ze Słowacją zaplanowano na godz. 18. Bezpośrednio po nim kadra wróci do Polski. W kolejnych meczach grupy E Polacy na Euro 2021 zagrają 19 czerwca w Sewilli z Hiszpanią i 23 czerwca w Sankt Petersburgu ze Szwecją.

Najważniejsze newsy o Euro 2021 znajdziecie w Strefie Kibica na eska.pl!