Wojsko oszukane na 70 milionów! O co chodzi?

2022-01-17 17:37
Wojsko oszukane na 70 milionów! O co chodzi?
Autor: Twitter/MON, zdjęcie ilustracyjne Wojsko oszukane na 70 milionów! O co chodzi?

Oszukał wojsko na 70 milionów złotych! Żandarmeria Wojskowa zatrzymała właściciela firmy DEMAR, która sprzedała wojsku wadliwe obuwie. O co dokładnie chodzi? Dowiesz się z dalszej części artykułu.

Wojsko oszukane na 70 milionów!

Wojsko zakupiło od firmy DEMAR trzewiki. Jak się jednak okazało, buty zostały wyprodukowane z dużo tańszego materiału, niż zapewniał producent. Zdaniem prokuratury właściciel firmy celowo oszukał wojskowych. Za to przestępstwo zatrzymanemu grozi do ośmiu lat więzienia. Ponadto Prokuratura na poczet dalszych kar zakazała zatrzymanemu sprzedaży szesnastu nieruchomości o wartości trzech milionów złotych, a Żandarmeria zajęła należące do niego pięćdziesiąt samochodów, trzy sztuki broni oraz dwa konta bankowe.

Czytaj także: Białoruś i Rosja zgromadzą wojska przy granicy z Polską - wiadomo, kiedy się pojawią!

- Żandarmeria Wojskowa w ramach śledztwa dotyczącego oszustwa polegającego na dostarczaniu w latach 2014 – 2020 do Sił Zbrojnych RP wadliwego obuwia – trzewików wojskowych wzór 933/MON i 933A/MON, zatrzymała właściciela firmy DEMAR - czytamy w komunikacie.

Czy wiesz jaki mandat dostaniesz za to wykroczenie? Sprawdź się naszym QUIZIE!

Pytanie 1 z 10
Przekraczając prędkość o 71 km/h i więcej trzeba liczyć się z mandatem o wysokości?
Kierująca skodą  na ul. Krzywoustego przekroczyła prędkość o 36 km/h
Burza śnieżna i grzmoty na Podkarpaciu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze