UWAGA! Alert IMGW: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla 9 województw!  [MAPA]

i

Autor: IMGW, zrzut ekranu, Fotolia UWAGA! Alert IMGW: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla 9 województw! [MAPA]

UWAGA! Alert IMGW: Ostrzeżenie przed silnym wiatrem dla 9 województw! [MAPA]

2022-01-27 17:57

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła alerty dla mieszkańców dziewięciu województw. To ostrzeżenie przed silnym wiatrem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej też wydał alerty - w niektórych miejscach drugiego stopnia. Sprawdź, w których rejonach Polski sytuacja pogodowa będzie najtrudniejsza. Do kiedy obowiązują alerty?

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła alerty dla mieszkańców dziewięciu województw. Wśród nich m.in. woj. lubelskie czy mazowieckie. Chodzi o ostrzeżenia przed silnym wiatrem.

Czytaj także: Maria i Nadia uderzą w nasz kraj. Wichury będą szaleć nad Polską! Dramatyczne prognozy

Alert RCB

- Uwaga Alert RCB – silny wiatr! SMS-y z ostrzeżeniem przesłano do odbiorców na terenie 9 województw. Porywy wiatru mogą osiągać prędkość 90 km/h -informuje IMGW na Twitterze. Treść wiadomości SMS była nieco inna. - Uwaga! W nocy i jutro rano silny wiatr (27/28.01). Możliwe utrudnienia komunikacyjne i przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz wolno stojące rzeczy - brzmi treść wiadomości.

Ostrzeżenia IMGW

Ostrzeżenia wydał też Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - nie tylko przed wiatrem, ale i przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi. W niektórych regionach Polski obowiązują alerty drugiego stopnia.

Czytaj także: Koniec z testami i kwarantanną od 1 lutego. UE zmienia zasady podróżowania po Europie!

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem obowiązuje dla niemal całej Polski. Bezpiecznie będzie wyłącznie na Pomorzu i w północno-wschodniej części kraju.

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach przeważnie do 75 km/h, nad ranem i rano przejściowo w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Nad ranem i rano lokalnie możliwe krótkotrwałe burze - czytamy w ostrzeżeniu dla powiatu tureckiego.

Pomarańczowy alert

Pomarańczowy alert, czyli ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje dla powiatów:

  • kłodzkiego,
  • wałbrzyskiego,
  • karkonoskiego,
  • lwóweckiego,
  • lubańskiego,
  • kamiennogórskiego.

Mieszkańcy tych rejonów powinni uważać na zamieci czy zawieje śnieżne. - Prognozowane są zawieje śnieżne spowodowane opadami śniegu i wiatrem o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu - czytamy w alercie dla powiatu kłodzkiego.

Aktualną mapę znajdziesz >>TUTAJ<<.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. To samo brzmienie, inne znacznie - rozpoznaj słowa, które brzmią tak samo, choć oznaczają co innego!

Pytanie 1 z 23
Śniegu zimą lub w miseczce na śniadanie:
ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE