Maria i Nadia uderzą w nasz kraj. Wichury będą szaleć nad Polską! Dramatyczne prognozy

i

Autor: canva/meteo.imgw.pl Maria i Nadia uderzą w nasz kraj. Wichury będą szaleć nad Polską! Dramatyczne prognozy

Maria i Nadia uderzą w nasz kraj. Wichury będą szaleć nad Polską! Dramatyczne prognozy

2022-01-27 14:42

Porywy wiatru do ponad 100 km/h, burze śnieżne, opady deszczu - to wszystko czeka nas w najbliższych dniach w pogodzie. Wszystko przez dwie wichury - Marię i Nadię, które uderzą w nasz kraj. Będzie bardzo niebezpiecznie! Czytajcie dalej.

Niż Maria zbliża się do Polski. Co przyniesie?

Pogoda na weekend 28-30 stycznia - jak będzie wyglądać? W najbliższych godzinach czeka nas ogromna zmiana w tym, co widzimy za oknem. Nad Polskę nadciąga wichura Maria. Pogoda zacznie się pogarszać już w czwartek, 27 stycznia. Wichura Maria przyniesie ogromne porywy wiatru, którego apogeum odczujemy w nocy z czwartku na piątek. Podmuchy osiągną do 60-80 km/h, a na zachodzie, południ i w centrum nawet do 90 km/h.

Jak podaje portal twojapogoda.pl, wichurom towarzyszyć będą intensywne opady deszczu, deszcze ze śniegiem oraz samego śniegu. Na drogach mogą występować utrudnienia.

Cieszyn: Burza śnieżna w Krakowie 20.01.2022

Pogoda na weekend 28-30 stycznia. Nad Polską nadciągnie wichura Nadia

To jednak jeszcze nie wszystko. Prawdziwe niebezpieczeństwo pojawi się w weekend. W sobotę, 29 stycznia nad nasz kraj nadciągnie wichura Nadia. Wiatr będzie wzmagać się cały dzień. Najgorzej będzie w nocy z soboty na niedzielę. Spodziewane są porywy przekraczające nawet 100 km/h! Najmocniej powieje na zachodzie, południu, w centrum oraz nad morzem i w górach.

Musimy spodziewać się również intensywnych opadów deszczu i śniegu, a także burz. Znów mogą wystąpić przerwy w dostawie prądu. Warto zabezpieczyć rzeczy na zewnątrz, by nie zostały porwane przez wiatr.

Najdziwniejsze aukcje na WOŚP 2022. Wypad do lumpeksu czy mielone od prezydenta?

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE