Treść SMS do imigrantów na granicy: Białoruskie władze okłamały cię. Wracaj do Mińska!

i

Autor: Mariusz Błaszczak/ Twitter Treść SMS do imigrantów na granicy: Białoruskie władze okłamały cię. Wracaj do Mińska!

Treść SMS do imigrantów na granicy: Białoruskie władze okłamały cię. Wracaj do Mińska!

2021-09-29 8:49

Szef MSWiA Mariusz Kamiński opublikował treść SMS, jakie mają dostawać imigranci koczujący na białorusko-polskiej granicy. W nim możemy przeczytać ostrzeżenie przed białoruską strażą graniczną, a przede wszystkim polecenie powrotu do Mińska. Wiadomość zawiera również link do strony polskiego ministerstwa z informacją o karach za podjęcie próby przekroczenia granicy.

Mariusz Kamiński, szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji podzielił się w swoich mediach społecznościowych treścią wiadomości SMS jaką mają dostawać imigranci, koczujący na białorusko-polskiej granicy. - Polska granica jest chroniona. Białoruskie władze okłamały cię. Wracaj do Mińska! Nie bierz żadnych tabletek od białoruskich żołnierzy - przytoczył treść SMS-a minister. Mariusz Kamiński skwitował to podpisem: „Takiego SMSa otrzymują migranci, którzy pojawiają się teraz przy granicy w zasięgu naszych BTSów”. Wiadomość zawiera również link do strony polskiego ministerstwa, w którym cudzoziemcy mogą przeczytać komunikat o karach za podjęcie próby przekroczenia granicy. Komunikat napisany jest w kilku językach: angielskim, arabskim, rosyjskim, francuskim oraz polskim. W nim przypomina się także o trwającym w Polsce stanie wyjątkowym.

SMS do imigrantów na białorusko-polskiej granicy

Wiadomości SMS, które mają dostawać imigranci zawiera link przekierowujący do strony MSWiA. Tam cudzoziemcy w pięciu językach mogą przeczytać wiadomość, o zagrożeniu jakie niesie za sobą próba przekroczenia granicy:

"Granica z Polską jest pilnie strzeżona. Nielegalne przekraczanie granicy i niszczenie zabezpieczeń granicznych może sprawić, że trafisz do więzienia! Znajdujesz się przy granicy białorusko-polskiej. Nielegalne przekraczanie granicy Polski jest przestępstwem i spotka się z adekwatną reakcją polskich służb" - brzmi treść kolejnego komunikatu.

Na tej samej stronie imigranci znajdą także informacje, że w Polsce obowiązuje stan wyjątkowy, przez co granica z Białorusią jest pilnie strzeżona.

"Podejmując próby nielegalnego przekroczenia granicy, narażasz się na odpowiedzialność karną. Jest to przestępstwo, za które w Polsce grozi więzienie" - ostrzega resort.

Sonda
Czy zgadzasz się z wprowadzeniem stanu wyjątkowego na granicy z Białorusią?