Wałbrzych. Osoby zaszczepione zapłacą mniej za wstęp do miejskich instytucji kultury

i

Autor: pixabay.com Wałbrzych. Osoby zaszczepione zapłacą mniej za wstęp do miejskich instytucji kultury

To już pewne. 16 i 17 latkowie będą mogli się zaszczepić. Od kiedy rejestracja?

2021-05-12 15:09

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że od 17 maja osoby w wieku 16 i 17 lat będą mogły rejestrować się na szczepienie przeciwko COVID-19 preparatem Pfizer/BioNTech. - Najpóźniej do piątku zostaną przedstawione szczegóły - zapowiedział w TVN24.pl.

12 maja na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili małe zmiany dotyczące harmonogramu luzowania obostrzeń. Już od 21 maja, a nie jak zapowiadano wcześniej - od 28 maja, będą mogły działać w reżimie sanitarnym i przy 50 proc. obłożeniu instytucje kultury: kina teatry czy filharmonie. Z kolei siłownie, kluby fitness i solaria zostaną otwarte jeden dzień wcześniej, niż przewidywano początkowo. Oprócz tych zmian premier na spotkaniu podkreślił, że zdaniem ekspertów konieczne jest jak najszybsze zaszczepienie jak największej części populacji. Brane pod uwagę są również osoby niepełnoletnie - w pierwszej kolejności 16 i 17 latkowie. 

- Dlatego w ślad za badaniami firmy Pfizer, które potwierdzają możliwość szczepienia 16- i 17-latków, chcemy już wkrótce udostępnić możliwość szczepienia dla tej młodszej części naszego społeczeństwa - podkreślił. 

Niedzielski o szczepieniach 16 i 17 latków: szczegóły najpóźniej w piątek 

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział później w rozmowie z dziennikarzami TVN24, że "najpóźniej do piątku zostaną przedstawione szczegóły". - To świeża decyzja, kończymy projektowanie całego procesu - mówił. Przekazał, że 16 i 17 latkowie będą mieli możliwość rejestracji na szczepienie od 17 maja. - Te szczepienia bardzo szybko nastąpią. One dotyczą tylko preparatu Pfizera - zaznaczył minister. Tylko ta szczepionka jest dopuszczona do użytku przez osoby w wieku 16 i 17 lat.Niedzielski podkreślił też, że do wykonania szczepienia przez 16- i 17- latków konieczna będzie zgoda rodzica lub opiekuna, ale jego obecność przy szczepieniu nie będzie już wymagana.

Raport z anteny 12.05, godz.10
Sonda
Obawiasz się o swoje zdrowie i sytuację epidemiologiczną w Polsce?