Kiedy otwarcie siłowni?

i

Autor: Pixabay Kiedy otwarcie siłowni?

Otwarcie siłowni 28 maja 2021? Premier i minister zdrowia pokazali kalendarz luzowania obostrzeń

2021-05-28 9:35

Siłownie i kluby fitness są zamknięte nieprzerwanie od 24 października. Kolejne decyzje rządu dotyczące przedłużania obostrzeń wciąż uderzają w tę branżę. Czy łagodzenie obostrzeń od 4 maja obejmie również siłownie i kluby fitness? Już wiemy, że nie ma na to szans. Minister zdrowia i premier poinformowali, że siłownie i kluby fitness zostaną otwarte dopiero 28 maja.

Siłownie – kiedy otwarcie?

Siłownie i kluby fitness zamknięte są od 24 października 2020 roku. Kolejne rozporządzenia rządu przesuwają datę ponownego otwarcia siłowni w czasie. Czy siłownie otworzą 4 maja? To pytanie zadają sobie miłośnicy sportu i osoby pracujące w branży fitness. Odmrażanie gospodarki staje się coraz bardziej prawdopodobne – niektóre branże, np. fryzjerzy i kosmetyczki od 26 kwietnia wznowiły swoją działalność w 11 województwach. Niestety na liście branż do odmrożenia nadal brakuje branży fitness.

Zobacz też: W tych województwach luzowanie obostrzeń od 26.04.2021. Co zostanie otwarte?

Czy siłownie zostaną otwarte 4 maja? Na to pytanie odpowiadają wciąż przedstawiciele rządu, ale ich zapowiedzi nie są zbyt optymistyczne. 28 kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski i premier Mateusz Morawiecki ogłosili, że siłownie i kluby fitness zostaną otwarte dopiero 29 maja. 12 maja w wyniku przyśpieszenia harmonogramu znoszenia obostrzeń rząd postanowił otworzyć siłownie i kluby fitness dzień wcześniej - 28 maja. 

Otwarte siłownie – dla kogo?

Chociaż dla większości osób siłownie są nadal zamknięte, niektórzy mogą z nich korzystać. Dla kogo siłownie są otwarte? Zgodnie z rozporządzeniem z basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness mogą korzystać wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich, a także zawodnicy przygotowujący się do igrzysk olimpijskich, paraolimpijskich lub igrzysk głuchych. Dla innych osób siłownie są zamknięte.

Raport z anteny 12.05, godz.10