Tęsknisz za posiłkiem w restauracji? Ta MAPA pokaże ci, które lokale w twojej okolicy są otwarte

2021-01-18 10:23
Interaktywna Mapa Wolnego Biznesu pokaże, które lokale otwarły się mimo obostrzeń
Autor: Pixaby/Interaktywna Mapa Wolnego Biznesu Interaktywna Mapa Wolnego Biznesu pokaże, które lokale otwarły się mimo obostrzeń

Pomimo obowiązujących obostrzeń w Polsce otwiera się coraz więcej lokali gastronomicznych, a nawet miejsc noclegowych. W sieci powstała już Interaktywna Mapa Wolnego Biznesu. Dzięki niej można sprawdzić, które punkty w naszej okolicy są otwarte. To wszystko w ramach akcji #otwieraMY.

Akcja #otwieraMY: przedsiębiorcy mają dość i uruchamiają swoje biznesy

O akcji #otwieraMY zrobiło się głośno kilka dni temu. Wszystko przed przedłużające się obostrzenia, które zakazują działalności m.in. gastronomii czy hotelom. Przypomnijmy, że te zostały przedłużone do minimum 31 stycznia. Wielu przedstawicieli branży wątpi jednak w to, że po tym terminie ich przedsiębiorstwa wznowią działalność. Część z nich nie chce już czekać i otwiera swoje biznesy. Tak było m.in. z krakowską restauracją "Wesołe Gary". Do lokalu już zdążyła zaglądnąć policja oraz przedstawiciele sanepidu. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj:

Krakowska gastronomia buntuje się przeciwko obostrzeniom. Sanepid rusza z kontrolami

Głośno jest również o tzw. "Góralskim Vecie". Przedsiębiorcy z Podhala zapowiedzieli, że od 18 stycznia otwierać będą hotele i stoki narciarskie. Podobne sytuacje mają też miejsce w wielu miejscach na Śląsku czy np. w Legionowie.

Krakowianin Stanisław Szastak jest emerytowanym rzemieślnikiem, który poszukuje godnego następcy i nabywcy swojego warsztatu

Interaktywna Mapa Wolnego Biznesu: które miejsce zostały otwarte?

W ramach akcji #otwieraMY powstała również Interaktywna Mapa Wolnego Biznesu. O co w niej chodzi? Można tam sprawdzić, które restauracje, kluby nawet noclegi zostały otwarte pomimo obowiązujących obostrzeń. Mapa obejmuje całą Polskę. Najeżdżając myszką na wybrany przez nas punkt, możemy sprawdzić dokładny adres lokalu oraz datę jego ponownego otwarcia. Podany jest również link do portalu w mediach społecznościowych. W samym Krakowie jest już kilka takich miejsc, prócz wspomnianej restauracji "Wesołe Gary", są to też m.in.: restauracja "Tesone", "Boka Coffee Bar", "Carl&Bart - Restauracja włoska".

Mapa jest cały czas aktualizowana. Wszystkie otwarte lokale możecie sprawdzić TUTAJ.

Restauracje otwierają się mimo obostrzeń. Rząd zapowiada kary

Właściciele restauracji zapewniają, że działają w najwyższym wymiarze sanitarnym. Klienci umawiają się telefonicznie i mogą pojawić się tylko po wcześniejszej rezerwacji. Na stołach znajdują sie środki do dezynfekcji. W lokalach nie przebywa też duża liczba gości.

Czy właścicielom restauracji grożą kary? Przedsiębiorca może otrzymać mandat lub karę do 30 tys. zł nałożoną przed sanepid. Rząd zapowiedział również, że taka firma utraci również pomoc ze strony państwa z tzw. tarczy finansowej.

Sonda
Co sądzisz o otwieraniu lokali np. gastronomicznych w czasie pandemii?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze