Szczepienie tylko w obrębie województwa

i

Autor: Urząd m.st. Warszawy, mat. prasowe Szczepienie tylko w obrębie województwa

Jeździli 800 km, by dostać szczepionkę. To się już nie zdarzy. Rząd wprowadził istotne zmiany!

2021-03-23 16:19

Na szczepienie - tylko w pobliżu miejsca zamieszkania. Rząd wprowadził zapowiadaną zmianę. Wcześniej Polacy zgłaszali, że aby otrzymać szczepienie musieli jechać na drugi koniec Polski. Taki scenariusz już się nie powtórzy. Gdzie możemy przyjąć szczepionkę?

Nie będzie już trzeba jeździć 800 kilometrów, aby się zaszczepić! Rząd wprowadził zapowiadaną zmianę w zasadach - poinformował pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk. Początkowo premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że zostanie wprowadzone ograniczenie do 100 kilometrów od miejsca zamieszkania. To miał być najdalszy dystans jaki musiałaby przebyć osoba, która chce się zaszczepić. - Ostatecznie zdecydowaliśmy na ograniczenie szczepień w ramach województwa, w którym dana osoba mieszka - mówi Dworczyk.

Czytaj także: Możliwy całkowity lockdown w Polsce od niedzieli. Zamknięte będą nawet kościoły?

- Ta zmiana już została wprowadzona. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na rozwiązanie do terenu województwa. Krótko mówiąc - jeśli ktoś mieszka w Warszawie, to nawet jeśli w Warszawie by zabrakło szczepionek to może dostać propozycję zaszczepienia się na Mazowszu w innej miejscowości, ale nie dalej - dodaje Dworczyk.

Czytaj także: Rafał Trzaskowski w szpitalu. Choruje na COVID-19. "Uważajcie na siebie"

Dotychczas w Polsce wykonano ponad 5 mln szczepień, w tym blisko 1,8 mln dwiema dawkami. Dzienna liczba szczepień przekracza 48 tysięcy. Jak mówi Michał Dworczyk, "na razie nie ma żadnych nowych opóźnień" w dostawach szczepionek.

Mapa punktów szczepień w całej Polsce znajduje się >>TUTAJ<<.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ: Prawda, czy mit? Wciąż dajemy się oszukać!

Pytanie 1 z 15
Po jedzeniu należy odczekać godzinę, i dopiero wtedy można iść pływać
Raport z Anteny 23.03