Możliwy całkowity lockdown w Polsce od niedzieli. Zamknięte będą nawet kościoły?

2021-03-22 21:17
Andrzej Horban, doradca premiera ds. walki z COVID-19
Autor: East News Andrzej Horban: "W maju będzie dobrze" Czy czeka nas całkowite otwarcie gospodarki?

Rząd rozważa całkowite zamknięcie Polski do niedzieli 28.03. Wszystko zależy od nowych zakażeń koronawirusem. Jeśli przekroczymy 30 tys., możliwe jest wprowadzenie całkowitego lockdownu - powiedział prof. Andrzej Horban w rozmowie z Polsatem. Zamknięte miałyby zostać także kościoły.

Nad Polską wisi całkowity lockdown. Jeśli liczba nowych zakażeń nie przestanie rosnąć, konieczne będzie wprowadzenie kolejnych obostrzeń. - Jeśli utrzyma się tendencja wzrostowa, to będzie ich więcej niż w zeszłym tygodniu. Jeśli przekroczymy 30 tysięcy (w ciągu jednego dnia), to pora zacząć się bać, więc trzeba zrobić wszystko, by tej liczby nie przekraczać - powiedział doradca premiera ds. Covid-19 w rozmowie z Polsatem.

Czytaj także: Kto nie chciał szczepionki AstraZeneca, będzie musiał poczekać. Jak długo?

Prof. Horban przyznał, że rząd zaczyna poważnie rozmawiać na temat całkowitego zamknięcia Polski. Możliwe, że lockdown zacząłby obowiązywać już w najbliższą niedzielę.  To możliwe, jeśli w środę czy czwartek zbliżymy się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tysięcy zakażeń. - Wówczas to będzie nie tylko potencjalny, ale i realny scenariusz - uznał.

Całkowity lockdown oznaczałby także zamknięcie kościołów na Wielkanoc.

Ile jest zakażeń koronawirusem?

Liczba zakażeń w Polsce wciąż jest na wysokim poziomie. Ostatniej doby odnotowano 14 578 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Należy jednak pamiętać, że weekendowe statystyki zwykle są nieco niższe. Dla porównania, w sobotę informowano o ponad 26 tys. nowych zakażeń. Najwięcej przypadków wciąż wykrywa się na Mazowszu i na Śląsku.

Czytaj także: Test na Covid-19: Mniej objawów, by dostać skierowanie. Jak wypełnić formularz online?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z anteny 22.03, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze