Andrzej Horban, doradca premiera ds. walki z COVID-19

i

Autor: East News Andrzej Horban: "W maju będzie dobrze" Czy czeka nas całkowite otwarcie gospodarki?

Możliwy całkowity lockdown w Polsce od niedzieli. Zamknięte będą nawet kościoły?

2021-03-22 21:17

Rząd rozważa całkowite zamknięcie Polski do niedzieli 28.03. Wszystko zależy od nowych zakażeń koronawirusem. Jeśli przekroczymy 30 tys., możliwe jest wprowadzenie całkowitego lockdownu - powiedział prof. Andrzej Horban w rozmowie z Polsatem. Zamknięte miałyby zostać także kościoły.

Nad Polską wisi całkowity lockdown. Jeśli liczba nowych zakażeń nie przestanie rosnąć, konieczne będzie wprowadzenie kolejnych obostrzeń. - Jeśli utrzyma się tendencja wzrostowa, to będzie ich więcej niż w zeszłym tygodniu. Jeśli przekroczymy 30 tysięcy (w ciągu jednego dnia), to pora zacząć się bać, więc trzeba zrobić wszystko, by tej liczby nie przekraczać - powiedział doradca premiera ds. Covid-19 w rozmowie z Polsatem.

Czytaj także: Kto nie chciał szczepionki AstraZeneca, będzie musiał poczekać. Jak długo?

Prof. Horban przyznał, że rząd zaczyna poważnie rozmawiać na temat całkowitego zamknięcia Polski. Możliwe, że lockdown zacząłby obowiązywać już w najbliższą niedzielę.  To możliwe, jeśli w środę czy czwartek zbliżymy się do liczby wyraźnie przekraczającej 30 tysięcy zakażeń. - Wówczas to będzie nie tylko potencjalny, ale i realny scenariusz - uznał.

Całkowity lockdown oznaczałby także zamknięcie kościołów na Wielkanoc.

Ile jest zakażeń koronawirusem?

Liczba zakażeń w Polsce wciąż jest na wysokim poziomie. Ostatniej doby odnotowano 14 578 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia. Należy jednak pamiętać, że weekendowe statystyki zwykle są nieco niższe. Dla porównania, w sobotę informowano o ponad 26 tys. nowych zakażeń. Najwięcej przypadków wciąż wykrywa się na Mazowszu i na Śląsku.

Czytaj także: Test na Covid-19: Mniej objawów, by dostać skierowanie. Jak wypełnić formularz online?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. NAJGŁUPSZE przepisy prawne w USA. Nie ma szans byś odgadł, czego zabraniają ludziom!

Pytanie 1 z 10
Czego nie można robić w Logan County w stanie Kolorado?
Raport z anteny 22.03, godz.10