Rok szkolny 2021/2022. Słowa ministra zdrowia niepokoją. Będzie nauka zdalna?

i

Autor: Pixaby Powrót do szkół 2021. Zaszczepione dzieci będą miały specjalne udogodnienia!

Szczepienia dzieci na COVID poniżej 12. roku życia? Premier: jeśli będzie możliwość, to dopuścimy

2021-07-14 12:33

Czy dzieci poniżej 12. roku życia będą szczepione na COVID-19? W tej kwestii wypowiedział się ostatnio premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił, że jeśli "jeżeli będzie taka możliwość" to również najmłodsze roczniki przyjmą szczepionkę na koronawirusa.

Szczepienia dzieci na COVID. Kto może przyjąć szczepionkę?

Szczepienia dzieci na COVID od samego początku wzbudzają sporo emocji. Przypomnijmy, że jeszcze przed wakacjami przedstawiciele rządu zapowiedzieli, że szczepionkę na koronawirusa mogą przyjąć nastolatkowie do 12. roku życia. Szczepienia nie odbywają się w szkołach, ale odpowiednich punktach. Dodajmy również, że dziecku musi towarzyszyć osoba dorosła - rodzic bądź opiekun.

Raport z Anteny 14.07

Szczepienia dzieci na COVID poniżej 12. roku życia? Premier: jeśli będzie możliwość, to dopuścimy

Okazuje się, że rząd chce iść dalej i już myśli o szczepieniach dzieci poniżej 12. roku życia. W tej kwestii wypowiedział się w środę, 14 lipca premier Mateusz Morawiecki.

Jeżeli będzie taka możliwość, to dopuścimy do szczepienia dzieci poniżej 12. roku życia. Szczepienia na wiele innych chorób są obowiązkowe. COVID-19 to bardzo duże zagrożenie - powiedział Morawiecki.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?