Śmierć po szczepionce AstraZeneca. Kolejne kraje wycofują preparat

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Śmierć po szczepionce AstraZeneca. Kolejne kraje wycofują preparat

Śmierć po szczepionce AstraZeneca. Czy Polska wstrzyma szczepienia nauczycieli?

2021-03-15 17:05

W Norwegii zmarła kobieta po przyjęciu szczepionki firmy AstraZeneca - informuje tamtejsza agencja leków. To pracowniczka służby zdrowia, u której wystąpił ciężki przypadek zakrzepów krwi po przyjęciu preparatu przeciw koronawirusowi. Kolejne kraje wstrzymują szczepienia preparatem. Czy Polska też zdecyduje się na ten ruch?

Zmarła kobieta zaszczepiona preparatem AstraZeneca. To pracowniczka norweskiej służby zdrowia, u której wystąpił ciężki przypadek zakrzepów krwi po przyjęciu preparatu przeciw koronawirusowi.

Które kraje wstrzymały szczepienie preparatem AstraZeneca?

Niemcy, Włochy i Francja to kolejne kraje, które poinformowały właśnie, że zawieszają szczepienia preparatem tego producenta. Wcześniej po doniesieniach o skutkach ubocznych w postaci zakrzepów krwi zdecydowały się na to m.in. Irlandia, Norwegia, Dania.

Czy Polska zrezygnuje ze szczepionki AstraZeneca?

Polska na razie nie rezygnuje ze szczepionki AstraZeneca. Preparat wciąż jest podawany. - Analizujemy sytuacje - mówi minister zdrowia, Adam Niedzielski. - Na tą chwilę oceniamy cały czas, że te korzyści wynikające ze szczepienia są o wiele większe niż ewentualne ryzyko przyjęcia szczepienia AstraZenecą - dodaje.

W Polsce szczepionką Astra Zeneca zostało zaszczepionych ponad pół miliona osób. To głównie nauczyciele.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

PSYCHOTEST. Zagadki logiczne na wrodzoną inteligencję? Nic nie ukryjesz!

Pytanie 1 z 10
Jaki znak należy wstawić między cyfry 3 i 4, aby uzyskać liczbę większą od 3, a mniejszą od 4?
Raport z anteny 15.03, godz.10