Sklepy budowlane i meblowe otwarte od 4 maja! Rząd przedstawił harmonogram luzowania obostrzeń

Kiedy sklepy budowlane i meblowe będą otwarte? Luzowanie obostrzeń w maju
Autor: pexels.com Kiedy sklepy budowlane i meblowe będą otwarte? Luzowanie obostrzeń w maju

Sklepy budowlane i meblowe otwarte od 4 maja! To już pewne. Oficjalną decyzję w tej sprawie ogłosił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej dotyczącej harmonogramu luzowania obostrzeń w maju. Jakie zasady będą obowiązywały podczas robienia zakupów w tych obiektach? Ile osób będzie mogło przebywać jednocześnie na terenie sklepu? Szczegóły poniżej.

Harmonogram luzowania obostrzeń. Sklepy budowlane i meblowe otwarte od 4 maja. Jest decyzja!

Otwarcie sklepów budowlanych oraz meblowych już od najbliższego wtorku 4 maja 2021. Podczas konferencji prasowej w środę, 28 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki wspólnie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przedstawił HARMONOGRAM LUZOWANIA OBOSTRZEŃ NA MAJ. Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, od wtorku 4 maja otwarte zostaną wielkopowierzchniowe sklepy budowlane oraz meblowe. Ponadto swoją działalność będą mogły wznowić również galerie handlowe. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Galerie handlowe otwarte od 4 maja! Jakie będą obostrzenia? Które sklepy będą otwarte?

Otwarcie sklepów budowlanych i meblowych od 4 maja. Jakie zasady? Ile osób może przebywać w sklepach?

Otwarcie sklepów budowlanych oraz meblowych wiąże się z zachowaniem zasad ścisłego reżimu sanitarnego. Tak jak dotychczas pracowników oraz klientów obowiązywać będzie zakrywanie nosa i ust przy użyciu maseczki. Ponadto w sklepach obowiązywać będzie także limit osób - 1 osoba na 15 m kw. Nie należy również zapominać o dezynfekcji rąk oraz zachowaniu dystansu.

Raport z anteny 27.04, godz.10
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze