Rok szkolny 2021/22 PRZESUNIĘTY?! Minister Zdrowia zdradził plan na wrzesień!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Rok szkolny 2021/22 PRZESUNIĘTY?! Minister Zdrowia zdradził plan na wrzesień!

2021-07-16 9:42

Rok szkolny 2021/22 PRZESUNIĘTY?! Minister Zdrowia zdradził plan na wrzesień! Wakacje to czas odpoczynku i wytchnienia, który należał się w szczególności uczniom. Po ponad roku nauki zdalnej do szkół powrócili oni na ostatnie tygodnie. Chociaż wszyscy ciesza się z powrotu do nauki stacjonarnej, to może się okazać, że świętowaliśmy zbyt wcześnie.

Wakacje 2021 to czas wypoczynku i beztroskiej zabawy. Dzieci mogą pozwolić sobie na odrobinę oddechu od nauki, a dorośli chętnie biorą urlopy, by wybrać się na wymarzone wczasy. Dzięki szczepieniom, zachowaniu dystansu, odpowiedniej dezynfekcji oraz maseczkom w zamkniętych pomieszczeniach większość z nas czuje się już względnie bezpiecznie. Ministerstwo Zdrowia wciąż przypomina jednak, że nie udało się jeszcze w pełni pokonać koronawirusa. Czwarta fala COVID-19 prognozowana jest na jesień tego roku. Jeśli wciąż będziemy dbać o siebie i innych oraz przyjmować szczepionki, to może być już ostatni wzrost zachorowań. Ciągle szczepień nie może przyjąć jednak najmłodsza z grup - dzieci poniżej 12 roku życia. To one mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie po powrocie do szkół. Adam Niedzielski zdradził informacje, które dotyczą nadchodzącego roku szkolnego. W jednym z realnych scenariuszy młodzież nie zasiądzie w ławkach 1 września!

Policjantka uratowała duszące się dziecko

Rok szkolny 2021/22 PRZESUNIĘTY?! Minister Zdrowia zdradził plan na wrzesień!

- Jeśli nie będzie wzrostu zakażeń koronawirusem, dzieci najprawdopodobniej we wrześniu wrócą do szkół. To informacje od ministerstwa zdrowia - mówi jego szef Adam Niedzielski. Drugą opcją, którą rozważa ministerstwo jest wprowadzenie w dwóch pierwszych tygodniach września edukacji hybrydowej. Resort zakłada też, że od września program szczepień wejdzie do szkół.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE