Rewolucja w sklepach. Zrobisz zakupy - dostaniesz SMS. MUSISZ go zachować!

2021-09-22 9:57
Nie otrzymasz już paragonu w sklepie. Na sprzedawców czeka prawdziwa rewolucja!
Autor: fot./freeimages.com/Tomasz A. Poszwa Nie otrzymasz już paragonu w sklepie. Na sprzedawców czeka prawdziwa rewolucja!

Obowiązek drukowania paragonów już niedługo odejdzie w zapomnienie. Na dniach w życie wejdą przepisy, które wprowadzą prawdziwą rewolucję zarówno dla sprzedawców, jak i klientów. Co otrzymamy zamiast tradycyjnego białego papierku z kasy fiskalnej? Sprawdźcie poniżej.

Dziennik Gazeta Prawna przypomina o tym, że niedługo wejdą w życie przepisy pozwalające wystawiać paragony elektronicznie. Tym samym zniknie obowiązek drukowania paragonów i fizycznego przekazywania go klientowi. Zamiast tego dowód zakupu trafi do klienta na maila, do aplikacji bankowej, albo nawet poprzez SMS. Stosowne rozporządzenie ministra rozwoju, pracy i technologii czeka już na publikację w Dzienniku Ustaw.

Możliwość taka istniała już wcześniej, jednak tylko w przypadku kas wirtualnych, działających w postaci oprogramowania.

Zniesienie obowiązku drukowania paragonu. Od kiedy? 

Ministerstwo Finansów już od dłuższego czasu dąży do tego, by e-paragony stopniowo zastępowały te tradycyjne. Ostatecznie, pożegnamy się z nimi całkowicie. Od stycznia 2023 r. wszyscy przedsiębiorcy będą musieli przestawić się na kasy online lub wirtualne kasy fiskalne. Nie będą musieli drukować paragonu i wręczać go w formie papierowej. 

Zamiast paragonu w wersji papierowej, będziemy mogli otrzymać potwierdzenie transakcji w formie elektronicznej. Na przykład w formie maila lub SMS-a. Być może także w formie informacji w aplikacji bankowej. Klient będzie musiał wyrazić na to swoją zgodę. 

Potwierdzenie elektroniczne sprzedaży zostanie potocznie nazwane e - paragonem. Być może na samym początku będzie się trudno przestawić na tego typu rozwiązanie, ale paragony takie będą zapewne trwalsze, łatwiejsze do odnalezienia i przyczynią się do ochrony środowiska. 

Raport z anteny 21.09, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze