Prognoza pogody na święta. Czy w Wielkanoc 2022 będzie ciepło?

i

Autor: pixabay.com Prognoza pogody na święta. Czy w Wielkanoc 2022 będzie ciepło?

Prognoza pogody na święta. Czy w Wielkanoc 2022 będzie ciepło?

2022-03-16 15:35

Okazuje się, że pogoda w Wielkanoc 2022 może zaskoczyć. Na całe szczęście tym razem pozytywnie, bo święta wielkanocne tym razem wypadają w połowie kwietnia, który ma być wyjątkowo pogodny! Czy zatem w Wielkanoc 2022 będzie ciepło? Jaka pogoda nas czeka?

Sprawdzanie prognozy pogody na Wielkanoc to bardzo częste zjawisko, zwłaszcza jak wypada ono w kwietniu. Miesiąc poprzedzający maj czasami bywa już naprawdę ciepły, a temperatury powietrza mogą przypominać nawet te z maja. W 2022 roku Wielkanoc przypada 17 kwietnia i w porównaniu do poprzednich lat, kiedy pogoda w tym okresie nie rozpieszczała, obecnie można liczyć na korzystne warunki atmosferyczne.

Według wstępnych prognoz o niebo lepsze niż w 2021 roku, kiedy temperatury powietrza na początku miesiąca były aż o 2,6°C niższe od średniej wieloletniej dla tego miesiąca (klimatologiczny okres normalny 1991-2020). Przed rokiem średnia obszarowa temperatura powietrza w kwietniu wyniosła zaledwie 6,0°C. Czy zatem w Wielkanoc 2022 będzie ciepło?

Prognoza pogody na Wielkanoc 2022. Czy będzie ciepło?

Synoptycy mają na szczęście dobre wiadomości. W długoterminowej eksperymentalnej prognozie pogody na kwiecień 2022 przygotowanym przez IMGW czytamy, że będzie to najcieplejszy kwiecień od 30 lat! Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Co w związku z tym? Czy w Wielkanoc 2022 będzie ciepło?

Wszystko wskazuje na to, że tak, choć nie można spodziewać się upałów. Według prognoz IMGW we wszystkich największych miastach w Polsce temperatury w kwietniu osiągną wartość powyżej normy. Co to oznacza? Przykładowo dla najzimniejszych miast w naszym kraju, czyli Suwałk i Zakopanego średnie wartości osiągają odpowiedni 6,8-7,6°C oraz 5,3-6,7°C. W związku z tym w niektórych rejonach Polski można zakładać temperaturę w okolicach 10°C!

Prognoza pogody na Wielkanoc zapowiada się zatem bardzo korzystnie, zwłaszcza, że synoptycy nie przewidują w tym czasie wzmożonej ilości opadów. Jeśli zatem planujecie spędzić ten czas poza domem, to zdecydowanie warto wybrać się w jakiś rejon Polski. W połowie kwietnia za oknami powinno już być naprawdę pięknie.

Ile kupek dziennie powinien robić noworodek?