Prognoza pogody na święta. Czy w Wielkanoc 2022 będzie ciepło?

i

Autor: pixabay.com Prognoza pogody na święta. Czy w Wielkanoc 2022 będzie ciepło?

Prognoza pogody na święta. Czy w Wielkanoc 2022 będzie ciepło?

2022-03-16 15:35

Okazuje się, że pogoda w Wielkanoc 2022 może zaskoczyć. Na całe szczęście tym razem pozytywnie, bo święta wielkanocne tym razem wypadają w połowie kwietnia, który ma być wyjątkowo pogodny! Czy zatem w Wielkanoc 2022 będzie ciepło? Jaka pogoda nas czeka?

Sprawdzanie prognozy pogody na Wielkanoc to bardzo częste zjawisko, zwłaszcza jak wypada ono w kwietniu. Miesiąc poprzedzający maj czasami bywa już naprawdę ciepły, a temperatury powietrza mogą przypominać nawet te z maja. W 2022 roku Wielkanoc przypada 17 kwietnia i w porównaniu do poprzednich lat, kiedy pogoda w tym okresie nie rozpieszczała, obecnie można liczyć na korzystne warunki atmosferyczne.

Według wstępnych prognoz o niebo lepsze niż w 2021 roku, kiedy temperatury powietrza na początku miesiąca były aż o 2,6°C niższe od średniej wieloletniej dla tego miesiąca (klimatologiczny okres normalny 1991-2020). Przed rokiem średnia obszarowa temperatura powietrza w kwietniu wyniosła zaledwie 6,0°C. Czy zatem w Wielkanoc 2022 będzie ciepło?

Prognoza pogody na Wielkanoc 2022. Czy będzie ciepło?

Synoptycy mają na szczęście dobre wiadomości. W długoterminowej eksperymentalnej prognozie pogody na kwiecień 2022 przygotowanym przez IMGW czytamy, że będzie to najcieplejszy kwiecień od 30 lat! Średnia miesięczna temperatura powietrza w całej Polsce powinna kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Co w związku z tym? Czy w Wielkanoc 2022 będzie ciepło?

Wszystko wskazuje na to, że tak, choć nie można spodziewać się upałów. Według prognoz IMGW we wszystkich największych miastach w Polsce temperatury w kwietniu osiągną wartość powyżej normy. Co to oznacza? Przykładowo dla najzimniejszych miast w naszym kraju, czyli Suwałk i Zakopanego średnie wartości osiągają odpowiedni 6,8-7,6°C oraz 5,3-6,7°C. W związku z tym w niektórych rejonach Polski można zakładać temperaturę w okolicach 10°C!

Prognoza pogody na Wielkanoc zapowiada się zatem bardzo korzystnie, zwłaszcza, że synoptycy nie przewidują w tym czasie wzmożonej ilości opadów. Jeśli zatem planujecie spędzić ten czas poza domem, to zdecydowanie warto wybrać się w jakiś rejon Polski. W połowie kwietnia za oknami powinno już być naprawdę pięknie.

Ile kupek dziennie powinien robić noworodek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE