Ulubione kierunki wakacyjne Polaków MOCNO PODROŻAŁY! Ile zapłacimy w 2022 roku za wyjazd?

i

Autor: pixabay.com

Ulubione kierunki wakacyjne Polaków MOCNO PODROŻAŁY! Ile zapłacimy w 2022 roku za wyjazd?

2022-03-16 10:06

Wydarzenia ostatnich tygodni na Ukrainie oraz sytuacja na rynku finansowym w naszym kraju sprawiła, że rosną nie tylko ceny paliw czy żywności. Jak się okazuje w górę poszły również koszty wyjazdów urlopowych. I to w ulubione wakacyjne kierunki Polaków. Ile zapłacimy w 2022 roku za wyjazd?

Turcja, Bułgaria, Grecja i Egipt - te wakacyjne kierunki były w 2021 roku ulubionymi miejscami Polaków według raportu „Zagraniczne wakacje Polaków 2021” Polskiej Izby Turystyki. Obecnie natomiast eksperci z rynku turystycznego nie mają najlepszych wiadomości dla wszystkich turystów marzących o wylocie do wspomnianych na wstępie krajów.

W minionym tygodniu ceny wyjazdów wypoczynkowych Polaków z wylotem między 1 a 7 sierpnia 2022 roku zdrożały na wszystkich najważniejszych kierunkach turystycznych. Średnia cena wycieczki poszła do góry o 49 złotych. Jak podaje Instytut Badań Rynku Turystycznego „Traveldata” są dwie główne przyczyny takie stanu: wzrost cen paliwa lotniczego oraz słaba pozycję złotego wobec dolara i euro.

Największy wzrost kosztów wakacyjnych wyjazdów dotyczy jednak głównie tych najbardziej popularnych wśród Polaków kierunków. Mowa tu o wymienionych na początku Turcji, Bułgarii, Grecji i Egipcie, ale również Maroku, Tunezji, Malcie i Wyspach Kanaryjskich. Ile zapłacimy w 2022 roku za wyjazd?

Ulubione wakacyjne kierunki Polaków. Mocny wzrost cen wyjazdów

„Traveldata” wykonała również porównania średnich cen z 2022 oraz 2021 roku. Cena dla pierwszego tygodnia sierpnia była wyższa od średniej sprzed 12 miesięcy aż o 467 złotych! Na najbardziej popularnych wśród Polaków kierunkach wzrost kosztów wygląda następująco: Egipt (o 628 złotych), Wyspy Kanaryjskie (550 złotych), Turcja (399 złotych), Grecja (391 złotych) i Bułgaria (349 złotych).

Największe podwyżki ceny w stosunku do poprzedniego roku zanotowały wycieczki do Szarm el-Szejk (o 771 złotych), na Cypr (668 złotych) oraz Teneryfę (664 złotych).

Źródło: rp.pl

Przy Torze Wyścigów Konnych w Warszawie powstał mural dla Ukrainy