Powstanie banknot o nominale 1000 zł! Kiedy trafi do obiegu?

2021-01-15 19:25 STAN PAP.
Powstanie banknot o nominale 1000 zł! Kiedy wejdzie do obiegu?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Powstanie banknot o nominale 1000 zł! Kiedy wejdzie do obiegu?

Prezes Narodowego Banku Polskiego zapowiedział, że do obiegu zostanie dopuszczony nowy banknot! Chodzi o bardzo wysoki nominał. Będziemy mogli korzystać z banknotów 1000-złotowych! Kiedy banknot trafi do obiegu?

ESKA XD #014

Będzie banknot o nominale 1000 zł!

Prezes Narodowego Banku Polskiego zapowiedział wprowadzenie do obiegu nowego banknotu o nominale 1000 zł! Glapiński poinformował, że od lutego 2017 do końca 2020 r. NBP wprowadził do obiegu 46,5 mln banknotów 500-złotowych. Dodał, że pandemia sprzyjała temu, że banknoty o tym nominale były "bardzo akceptowane". - Tylko od marca do grudnia ub.r. wprowadziliśmy do obiegu 20 mln banknotów o nominale 500-złotowym - powiedział. Jak wyjaśnił, dzięki temu było możliwe pokrycie zapotrzebowania banków na wypłaty dokonywane przez klientów.

Czytaj także: Czy mieszkańcy Warszawy stracą swoje pieniądze? Rafał Trzaskowski alarmuje

Banknot 500 zł: Nie wszystkie banki go akceptowały

Glapiński wskazał jednak, że nie wszystkie banki zaakceptowały 500-setki. Jak mówił, nie wszystkim chciało się przestawić bankomaty. Dodał, że mowa też o bankach Skarbu Państwa. Szef NBP wskazał, że nominał 500-złotowy został wprowadzony, żeby był "narodowy zapas gotówki".

Czytaj także: Wsparcie dla twórców projektów. Rusza "Tydzień z budżetem obywatelskim"

Banknoty 1000 zł: Czy zabraknie pieniędzy?

Prezes zapewnił jednocześnie, że nie zabraknie pieniędzy. - Mamy ogromny rezerwuar zapasu gotówkowego i obsłużymy wszystkich ludzi, którzy będą chcieli wypłacić z banku gotówkę - wskazał. - NBP nie ma wszystkiego w nominałach 100 i 200-złotowych, dużą część zapasu gotówkowego NBP posiada w banknotach 500-złotowych - zaznaczył Glapiński.

Póki co nie wiadomo, kiedy banknoty 1000 zł pojawią się w obiegu.

Prezes Narodowego Banku Polskiego zapowiedział, że do obiegu zostanie dopuszczony nowy banknot! Chodzi o bardzo wysoki nominał. Będziemy mogli korzystać z banknotów 1000-złotowych! Kiedy banknot trafi do obiegu?

Najnowsze