Ogólnopolski Strajk Kobiet 8.03.2021: Gigantyczne protesty w całej Polsce w Dzień Kobiet

2021-03-03 20:08
Strajk kobiet w Warszawie (29.01.2021)
Autor: Alicja Guz Strajk kobiet w Warszawie (29.01.2021)

To będzie Dzień Kobiet bez kompromisów! 8 marca kobiety z całej Polski wyjdą na ulice, by walczyć o swoje prawa. Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada pikiety i demonstracje w całej Polsce. Będą też petycje, m.in. o dofinansowanie procedury in vitro. Gdzie odbędą się protesty 8.03.2021?

Ogólnopolski Strajk Kobiet z okazji Dnia Kobiet 8 marca zapowiada gigantyczne demonstracje w całej Polsce. W samej Warszawie odbędą się co najmniej dwa wydarzenia. Co będzie się działo?

Strajk kobiet w Dzień Kobiet 8 marca

8 marca Ogólnopolski Strajk Kobiet zapowiada liczne protesty pod hasłem "Dzień Kobiet bez kompromisów". Jak zapowiadają organizatorki, zamierzają walczyć o wybór, godność, zdrowie, wolność od tortur oraz o legalną, bezpieczną i darmową aborcję.

Strajk kobiet 8.03.2021: Co będzie się działo?

W poniedziałek 8 marca w całej Polsce mają się odbywać pikiety i demonstracje. Będzie im towarzyszyć zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy legalizującej aborcję. Oprócz tego odbędą się zbiórki podpisów pod petycjami i inicjatywami uchwałodawczymi, które zostaną skierowane do samorządów:

  • o dofinansowanie procedury in vitro,
  • o dofinansowanie szczepień przeciwko HPV,
  • o gabinety ginekologiczne bez klauzuli religijnej i dostępne dla osób z niepełnosprawnościami,
  • przeciw drastycznym treściom w przestrzeni publicznej, w sprawie nadawania nazw ulicom, placom, rondom Praw Kobiet.

- 8 Marca to nie jest dzień goździków i rajstop. 8 Marca to dzień gniewu i walki. Dzień siostrzeństwa i solidarności. Dzień zmieniania świata, dzień robienia rzeczy - podkreślają organizatorki wydarzenia.

Lista wszystkich lokalnych wydarzeń będzie dostępna wkrótce.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Piosenki na Dzień Kobiet i nie tylko

QUIZ. Jak dobrze znasz kultowy serial „Przyjaciele”? Fani mogą sobie pozwolić na jedną pomyłkę MAKS!

Pytanie 1 z 15
W którym roku miał swoją premierę serial „Przyjaciele”?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze