Ogólnopolska blokada Orlenu w sobotę. Zaplanowano ponad 100 protestów

2022-06-11 7:51

Kierowcy z całej Polski zainteresowali się protestem, który w ubiegły weekend można było zobaczyć w Bielsku-Białej. Tam zablokowano wjazd na stację paliw pod pretekstem awarii samochodów. Na Facebooku powstała grupa „Blokujemy Orlen” oraz kalendarium miast, które zamierzają wziąć udział w ogólnopolskiej akcji sobotę 11 czerwca.

Po wydarzeniach z Bielska-Białej, gdzie kierowcy blokowali dostęp do stacji paliw, podobne inicjatywy okazują się interesujące dla kierowców z całej Polski. Ci zrzeszają się w grupki i planują akcje w swoim miastach i miejscowościach. Chcą – jak zapewniają – w sposób legalny blokować dostęp do stacji paliw. O jednej z nich możemy przeczytać w facebookowej grupie „Stoją Stargard”, gdzie kierowcy umówili się na tankowanie i kawę. Podobnych inicjatyw jest więcej. Powstała grupa i wydarzenie „Blokujemy Orlen”, a także kalendarium przyszłych akcji, których najwięcej zaplanowano na sobotę (11 czerwca).

Najwyższe podwyżki cen paliw są już za nami

Ogólnopolska blokada Orlenu

Na facebookowej grupie „Blokujemy Orlen” możemy przeczytać, że:

Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw. Nie jesteśmy również zadowoleni z tego jak rząd (nie)radzi sobie z tym problemem, a wręcz zamiata go pod dywan i mydli ludziom oczy, jakoby nie był odpowiedzialny za obecną sytuację. Protestujący mają zebrać się pod wybraną przez lokalnego organizatora akcji stacją paliw sieci Orlen, a następnie utworzyć "sztuczną" kolejkę do dystrybutorów aby przez określony czas blokować sprzedaż paliw. W trakcie protestów zachowujemy się zgodnie z prawem i słuchamy poleceń osoby koordynującej akcję.

Ogólnopolska blokada Orlenu. Kilkadziesiąt blokad w weekend

Podobne akcje jak ta, która miała miejsce w Bielsku-Białej zaplanowano już łącznie w kilkudziesięciu miastach i miejscowościach. W środę odbyła się w Lublinie, a w sobotę 11 czerwca protesty odbędą się między innymi w: Stargardzie, Dąbrowie Górniczej, Tomaszowie Mazowieckim, Kutnie, Warszawie, Poznaniu, Aleksandrowie Łódzkim, Bydgoszczy, Obrowie, czy Lublinie. Pełna lista dostępna jest w kalendarium, gdzie możemy przeczytać także o godzinach, w których będzie trwał protest, oraz dowiedzieć się, na jakiej stacji będzie miał on miejsce.

Listen to "Ekspert rynku paliw: 8 zł za litr benzyny zostanie z nami na dłużej. I to nie jest koniec podwyżek!" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze