szczepienie przeciwko Covid

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Izrael wprowadza czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID

Obowiązek szczepień przeciw COVID dla medyków. Minister zdrowia zdradza szczegóły

2021-12-20 9:31

W tym lub następnym tygodniu będę chciał wydać rozporządzenie dotyczące obowiązku szczepień przeciw COVID-19 dla personelu medycznego - powiedział w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił, że samorządy lekarskie i pielęgniarskie opowiadają się za takim obowiązkiem.

Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wcześniej, że resort od 1 marca 2022 r. będzie chciał wprowadzić obowiązek szczepienia dla medyków, nauczycieli i służb mundurowych. Z kolei minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek ocenił, że obowiązek szczepień dla tych trzech grup należy przedyskutować. Podkreślił, że "trzeba do tego podchodzić racjonalnie".

Znów rozbłysnęły anioły w Rudniku nad Sanem

Szef MZ był pytany w programie Wirtualnej Polski o ewentualny obowiązek szczepień przeciw COVID-19. Zaznaczył, że jest zwolennikiem obowiązkowych szczepień dla wybranych grup zawodowych.

W tym tygodniu bądź następnym będę chciał wprowadzić taki obowiązek dla personelu medycznego - zapowiedział Niedzielski.

Dodał, że prowadzi też konsultacje z szefami samorządów lekarskich i pielęgniarskich, fizjoterapeutów i diagnostów laboratoryjnych.

Stanowisko tych samorządów jest jednoznaczne, absolutnie za obowiązkiem - zwrócił uwagę Niedzielski.

Niedzielski wskazał, że na obowiązkowe szczepienia wyczekują też organizacje pacjenckie.

Minister zdrowia dopytywany o ewentualne szczepienia dla nauczycieli i służb mundurowych przypomniał, że prowadzi na ten temat rozmowy z ministrem edukacji i nauki oraz szefami MSWiA i MON. (PAP)

Sonda
Czy przedszkola powinny zostać zamknięte przez wariant Omikron koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE