Do kościoła tylko z paszportem covidowym. Surowe restrykcje na święta Bożego Narodzenia!

2021-12-20 9:29
Do kościoła tylko z paszportem covidowym. Surowe restrykcje na święta Bożego Narodzenia!
Autor: Caniceus

Do kościoła tylko z paszportem covidowym? To nie wszystko zamknięte zostały place zabaw, teatry, kina, parki rozrywki, ogrody zoologiczne, muzea, galerie sztuki, ośrodki kultury, szkoły ludowe, sale wielofunkcyjne, pomieszczenia przeznaczone na publiczną działalność oświatową i imprezy sportowe. Surowe restrykcję mają potrwać do 17 stycznia.

W ramach ograniczenia rekordowej fali epidemii koronawirusa w Danii nowe i bardziej surowe ograniczenia weszły w życie w niedzielę i tymczasowo zakończą się 17 stycznia. Restrykcje mocno uderzą w życie kulturalne, przez co społeczeństwo nie jest zadowolone z decyzji rządu. - Boli mnie to, ponieważ wszyscy wiedzą, że przeszliśmy już przez trudny okres - mówiła premier Mette Frederiksen. W Danii od wczoraj zamknięte będą place zabaw, teatry, kina, parki rozrywki, ogrody zoologiczne, muzea, galerie sztuki, ośrodki kultury, szkoły ludowe, sale wielofunkcyjne, pomieszczenia przeznaczone na uroczystości kościelne, publiczną działalność oświatową i imprezy sportowe. Podobnie jak salony gier, kasyna, place zabaw i wesołe miasteczka. Dlatego w święta Bożego Narodzenia Duńczycy do kościoła wejdą tylko z paszportem covidowym.

Spis treści

  1. Do kościoła tylko z paszportem covidowym
  2. Surowe restrykcje na święta Bożego Narodzenia!

CZYTAJ TAKŻE: Piąta fala koronawirusa NIEUNIKNIONA?! Wiceminister zdrowia wskazał datę. Będą dodatkowe obostrzenia?

Do kościoła tylko z paszportem covidowym

Jak podkreślał dyrektor Urzędu Zdrowia, Søren Brostrøm, w tym roku rząd nie będzie wskazywał co obywatele kraju mają robić w święta, ale podkreślił, że ma nadzieję na zachowanie zdrowego rozsądku i odpowiedzialności. - Głównym przesłaniem jest zachowanie zdrowego rozsądku. Upewnij się, że się zaszczepiłeś, zostań w domu, jeśli jesteś choć trochę chory – mówił. Tegoroczne nabożeństwa bożonarodzeniowe mogą się odbyć, ale będą miały wymagania dotyczące paszportów covidowowym, a także przestrzeni, które określają, ile osób może być w kościele.

- Należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie tłoczyć się w kościele i poza nim. Należy zapewnić dodatkową wentylację i przerwy między poszczególnymi nabożeństwami, aby ludzie mogli się przewietrzyć - mówi minister ds. kościoła i kultury Ane Halsboe-Jørgensen.

Surowe restrykcje na święta Bożego Narodzenia!

Ten weekend był dla Duńczyków ostatnią szansą na późne wyjście z domu. Od niedzieli o godzinie miejsca serwujące posiłki, w tym restauracje i bary zostały zamknięte o godzinie 23:00. Co więcej, również w sklepach są obostrzenia dotyczące przestrzeni i tego ilu klientów może wejść do sklepu.

Rząd wydał apel do unikania tłoku w świątecznych zakupach, więc sklepom zaleca się rezygnację z ofert kolejkowych, wydłużenie okresu wymiany na prezenty świąteczne i tym podobne. Prywatne imprezy poza domem, w tym wesela i różnego rodzaju przyjęcia powinny odbywać się zgodnie z zasadami obowiązującymi w restauracji. Oznacza to między innymi, że muszą one być zamykane o godzinie 23.00. Paszporty covidowe wymagane są w transporcie publicznym, a pracodawców zachęca się do wysyłania pracowników do domu i korzystania z pracy zdalnej, jeśli to możliwe.

Stracił samochód przez covid
Sonda
Limit wiernych w kościołach. Czy to dobry pomysł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze