Obostrzenia powrócą w marcu? Uwaga! Kina i hotele mogą zostać ponownie zamknięte!

2021-02-05 13:33
Kina znów zostaną zamknięte?
Autor: Pixabay.com

Właściciele hoteli i kin świętują. Podczas piątkowej konferencji prasowej, przedstawiciele rządu ogłosili złagodzenie obostrzeń. Czy jednak radość nie jest przedwczesna? Wypowiedź ministra zdrowia wskazuje na to, że nie należy jeszcze otwierać szampana...

Co takiego powiedział Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej?

Decyzje dotyczące luzowania części obostrzeń są trudne - zaznaczył minister - wiążą się bowiem z ogromnym ryzykiem.

- Ryzyko transmisji koronawirusa, jest nadal realnym zagrożeniem – podkreślił.

Minister powiedział, że rozwiązania, które mają zacząć obowiązywać od 12 lutego, wprowadzane są warunkowo.

- Musimy wszyscy zdawać sobie sprawę, że decyzja jest związane z ryzykiem i dlatego podjęliśmy ją jako warunkową - powiedział Adam Niedzielski. - Jeżeli będzie przyspieszenie procesu pandemicznego, będę rekomendował wykonanie kroku wstecz i dokonania kolejnych obostrzeń, by utrzymywać pandemię pod kontrolą, czyli na stabilnym co najmniej poziomie.

Przedsiębiorcy i Polacy spragnieni odwiedzin w instytucjach kultury, czy noclegów w hotelach, nie muszą jednak tracić nadziei.

- Przyszłość jest naprawdę w naszych rękach - stwierdził minister Niedzielski.

Zaznaczył jednocześnie, że jeśli sytuacja będzie się rozwijała lepiej, będzie przestrzeń do dyskutowania, co dalej można robić.

Przypomnijmy, że w piątek, podczas konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w połowie lutego nastąpi otwarcie hoteli i miejsc noclegowych do 50 proc. łóżek oraz otwarcie kin i teatrów do 50 proc. miejsc. Dopuszczona będzie też aktywność sportowa na terenach otwartych.

dr Michał Sutkowski: Wirus ma się doskonale: atakuje i zabija [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze