Nożownik z Brzezin z zarzutami. Zginął mężczyzna, policjant został ranny [ZDJĘCIA]

2021-05-06 17:15 STAN

Są zarzuty dla 39-latka który w środę 5.05. w Brzezinach śmiertelnie ugodził nożem 41 latka oraz zaatakował policjanta. Jakie zarzuty usłyszał? Co mu grozi? Zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Szereg zarzutów dla nożownika z Brzezin:

  • zabójstwa,
  • czynnej napaści,
  • spowodowania obrażeń ciała u policjanta,
  • kradzieży rozbójniczej.

- Z ustaleń wynika, że podejrzany ukradł krem kawowo-mleczny o wartości niespełna 6 złotych. Podczas przesłuchania nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstw. Odmówił złożenia wyjaśnień - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi, Krzysztof Kopania.

Czytaj także: Strzelanina w Brzezinach! Nożownik zabił mieszkańca miasta. Został postrzelony przez policjanta INFORMACJE POLICJI

Ofiara to 41-latek, który zagrodził drogę sprawcy uciekającemu po kradzieży. Napastnikowi grozi teraz dożywocie. Aktualnie przebywa w szpitalu, dozorowany przez policjantów.

Raport z anteny 06.05

Strzelanina w Brzezinach

Do tragedii doszło w środę 5.05. po godz. 18 w centrum Brzezin, w pobliżu targowiska. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że pracownik ochrony jednego z marketów zwrócił uwagę na wzbudzające jego podejrzenie zachowanie będącego w sklepie 39-letniego mieszkańca powiatu brzezińskiego. Stwierdził, że w pewnym momencie schował on pod kurtkę jeden z artykułów i próbował wyjść bez płacenia za towar.

- Pracownik ochrony podjął interwencję. Mężczyzna wyciągnął wówczas nóż i groził ochroniarzowi jego użyciem. Ten zdołał odsunąć się na bok, a następnie podążył za napastnikiem, który kierował się w stronę targowiska miejskiego. Już na targowisku zauważył stojący radiowóz policyjny, wskazał funkcjonariuszom mężczyznę który groził mu nożem – relacjonował prok. Kopania.

Na widok patrolu napastnik zaczął uciekać. Policjanci zaczęli gonić go pieszo. Z pomocą funkcjonariuszom ruszył właściciel jednego ze sklepów. Zaszedł drogę uciekającemu złodziejowi, wówczas ten ugodził go nożem w klatkę piersiową.

 41-latek zmarł mimo pomocy, której na miejscu udzielał mu m.in. zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobną przyczyną śmierci była rozległa rana kłuta okolicy serca. Szczegóły wykaże sekcja zwłok.

- Po ugodzeniu mężczyzny, policjanci oddali strzały ostrzegawcze. Napastnik dalej jednak uciekał. Funkcjonariusze dogonili go w bramie, gdzie podczas próby obezwładnienia, jednego z policjantów ugodził nożem w nogę. Drugi z funkcjonariuszy oddał kolejne strzały, raniąc w nogę napastnika. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – dodał.

35-letni policjant po założeniu szwów został wypisany ze szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Czytaj także: Racibórz. Postrzelono policjanta podczas kontroli drogowej. Mężczyzna nie żyje

Zabity 41-latek był właścicielem jednego ze sklepów na miejskim targowisku, cieszył się szacunkiem lokalnej społeczności. Pozostawił żonę i dwoje dzieci. Mieszkańcy Brzezin zapalają znicze w miejscu tragedii. Przyjaciele zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla rodziny zmarłego. W mieście ogłoszono żałobę.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze