Racibórz. Postrzelono policjanta podczas kontroli drogowej. Mężczyzna nie żyje

2021-05-04 10:33 A.F PAP
policja
Autor: Monika Półbratek Zdjęcie ilustracyjne

Policjant z Raciborza (województwo śląskie) został 4 maja rano postrzelony przez kierowcę samochodu renault scenic, zatrzymanego do kontroli drogowej. Stan funkcjonariusza był ciężki, podjęto reanimację. Mężczyzny nie udało się uratować. Sprawca został zatrzymany. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Jak poinformował PAP oficer prasowy raciborskiej policji nadkom. Mirosław Szymański, do strzelaniny doszło we wtorek (4 maja) rano przy ul. Chełmońskiego w Raciborzu. Dwaj policjanci z oddziału prewencji podjęli interwencję wobec kierowcy po zgłoszeniu, że może on prowadzić samochód pod wpływem alkoholu.

"Podczas kontroli, kierowca samochodu renault scenic oddał w kierunku policjanta kilka strzałów. Funkcjonariusz doznał poważnych obrażeń, podjęto akcję reanimacyjną" - relacjonował nadkomisarz, potwierdzając, iż stan postrzelonego funkcjonariusza jest ciężki.

Niestety, jak relacjonuje rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara, policjant nie przeżył strzelaniny. Sprawca został zatrzymany. Policja nie udziela na razie bliższych informacji na temat przebiegu zdarzenia. Na miejscu trwają policyjne czynności z udziałem prokuratora, teren został zabezpieczony. Rodzina zmarłego policjanta oraz jego partner z patrolu będą objęci pomocą psychologiczną.

Raport z Anteny 29.04
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE