Strzelanina w Brzezinach! Nożownik zabił mieszkańca miasta. Został postrzelony przez policjanta INFORMACJE POLICJI

2021-05-06 10:47
Brzeziny
Autor: mat. policji

Strzelanina w Brzezinach. Do dramatycznych zdarzeń doszło w środę, 5 maja, w podłódzkich Brzezinach. Podczas interwencji, policjant postrzelił tam napastnika uzbrojonego w nóż. W zdarzeniu ranny został również sam funkcjonariusz - takie informacje przekazała Joanna Kącka, rzeczniczka łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że jedna osoba nie żyje.

AKTUALIZACJA 6.05 - już kilka godzin po tragedii, przyjaciele zamordowanego mieszkańca Brzezin zorganizowali zbiórkę pieniędzy dla jego rodziny.

AKTUALIZACJA 22.45 - Cała sytuacja miała miejsce po godz. 18, w centrum miasta - relacjonuje Joanna Kącka z łódzkiej Komendy Wojewódzkiej Policji. - Zaczęła się od utarczki 39-letniego mężczyzny z ochroniarzem jednego z dyskontów spożywczych. Pierwotne zgłoszenie, które do nas wpłynęło dotyczyło gróźb kierowanych w stronę pracownika ochrony.

Mężczyzna, który został opisany policji, miał posiadać niebezpieczne ostrze. Ochroniarz opisał również trasę ucieczki tego klienta.

- Jak się okazało, w czasie ucieczki, mężczyzna podczas próby ujęcia go przez 41-letniego mieszkańca Brzezin zadał mu śmiertelny cios nożem - mówi Kącka.

Dalej pościg prowadzony był przez policjantów.

- Oddali kilka strzałów ostrzegawczych - relacjonuje Joanna Kącka. - Wtedy mężczyzna wbiegł do bramy jednej z kamienic. Tam doszło do próby obezwładnienia go. Podczas wytrącania niebezpiecznego narzędzia z jego dłoni ugodził jednego z policjantów w nogę. Wówczas padł strzał w kierunku napastnika, który również został zraniony. Wcześniej wielokrotnie wzywany był do odrzucenia niebezpiecznego narzędzia.

Napastnik został obezwładniony i przewieziony do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dobry jest również stan policjanta zranionego przez nożownika.

- Przy zatrzymanym 39-letnim mieszkańcu brzezin zabezpieczyliśmy kilka ostrzy - mówi Kącka.

AKTUALIZACJA 21.41: Informację o śmierci zaatakowanego mężczyzny potwierdził rzecznik wojewódzkiej straży pożarnej w Łodzi Jędrzej Pawlak.

- Nasze działania na miejscu zdarzenia ograniczyły się do zabezpieczenia lądowiska dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i wspomagania działań pogotowia. Na prośbę lekarza pogotowia strażacy udzielali też pomocy żonie zranionego mężczyzny. Niestety, mimo podjętych działań, nie udało się go uratować - powiedział.

AKTUALIZACJA 20.33: W wyniku ataku nożownika zginęła jedna osoba - informuje portal Brzeziny Bez Cenzury. To 41-letni mieszkaniec miasta wcześniej zaatakowany przez mężczyznę.

Jak wyjaśniła Kącka, po godz. 18 w środę z dyżurnym policji w brzezińskiej komendzie skontaktował się świadek, który miał widzieć, jak w rejonie targowiska w Brzezinach nieznany napastnik uderzył nożem mężczyznę.

- W okolicy zdarzenia był patrol policji, który na ul. Staszica zauważył mężczyznę z plecakiem i nożem, który na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Policjanci dogonili go w bramie, gdzie podjęli próbę zatrzymania napastnika. W trakcie tych czynności mężczyzna zranił jednego z policjantów. W kierunku agresora oddano strzały. Napastnik został ranny w nogę - zrelacjonowała rzeczniczka łódzkiej policji.

Zranionemu mężczyźnie udzielono pomocy medycznej. Jednocześnie do policji dotarł sygnał ze stacji ratownictwa medycznego, że w innym punkcie Brzezin medycy udzielili pomocy osobie zranionej nożem; prawdopodobnie to ofiara napastnika, który zaatakował później policjanta.

Na miejscu zdarzenia prowadzone są obecnie działania służb.

Raport z anteny 05.05, godz.10
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE