Nowy mandat dla kierowców. Właściciele TYCH samochodów zapłacą 5 tys. zł

i

Autor: policja.pl Nowy mandat dla kierowców. Właściciele TYCH samochodów zapłacą 5 tys. zł

Nowy mandat dla kierowców. Właściciele TYCH samochodów zapłacą 5 tys. zł

2021-02-22 11:17

Policja ponownie może jeszcze głębiej sięgnąć do kieszeni polskim kierowcom. Nowy mandat dla kierowców wejdzie w życie już niedługo i związany jest z pojawieniem się w Polsce stref czystego transportu. Rząd ustalił kwotę mandatu, a także przepis, zgodnie z którym polscy kierowcy będą musieli zapłacić 5 tys. zł. Za co?

Nowy mandat dla kierowców 2021

Polski rząd w dalszym ciągu szuka zysków w naszych kieszeniach. Już niedługo w życie wejdzie nowy mandat związany z wprowadzeniem w kraju stref czystego transportu. Będzie ją musiała wyznaczyć każda gmina miejska licząca powyżej 100 tys. mieszkańców. Do stref będą mogły wjechać wyłącznie niektóre pojazdy, których emisja spalin nie przekroczy maksymalnego, dopuszczalnego limitu. Problem będą mieć prawdopodobnie właściciele instalacji LPG oraz dieseli. Natomiast kierowcy tych aut, które mają jeździć w strefie, muszą liczyć się z dużym, jednorazowym wydatkiem. Kierowcy, którzy złamią przepisy i wjadą do strefy mimo zakazu, mogą zostać ukarani mandatem. Rząd ustalił, że jego maksymalna kwota wynosić może nawet 500 zł. Ostateczna wysokość kary zależeć ma od danej sytuacji oraz wykroczenia. Wjeżdżające do strefy samochody policjanci będą weryfikowali dzięki naklejce, za którą niestety zapłacą kierowcy. Jej koszt jest dziesięciokrotnie wyższy niż maksymalna kwota nowego mandatu!

Nowy mandat dla kierowców i pieszych za zaśmiecanie. Nawet 5 tys. "za papierek"

Zakopane: Policja wlepia MANDATY, kibice ŚPIEWAJĄ

Nowy mandat dla kierowców. 5 tysięcy złotych za naklejkę

Jak informuje portal WRC, aby otrzymać naklejkę, każdy kierowca będzie zobowiązany do jednorazowego wydatku w wysokości 5 tys. złotych. Jest to ustalona cena za naklejkę na przednią szybę, która będzie informowała o tym, jaką normę emisji spalin spełnia nasz samochód. Każdy kierowca będzie z czasem zobowiązany ją zakupić.

Co więcej, naklejki za 5 tys. zł nie będzie można nabyć – jak to wcześniej przewidywano – na stacjach kontroli pojazdów. Dystrybucją będzie zajmowała się jedna z jednostek miejskich. Pieniądze ze sprzedaży trafią do jej budżetu.

Tablice rejestracyjne w województwie podlaskim. Rozpoznasz wszystkie?

Pytanie 1 z 9
BSK to oczywiście powiat: