Kiedy będą otwarte salony fryzjerskie? Czy otworzą salony fryzjerskie od 19 kwietnia?

i

Autor: Unsplash - Nicolás Flor Kiedy będą otwarte salony fryzjerskie? Czy otworzą salony fryzjerskie od poniedziałku 19 kwietnia? Decyzja rządu ogłoszona podczas konferencji prasowej

Nowe obostrzenia. Kiedy będą OTWARTE SALONY FRYZJERSKIE? Czy otworzą fryzjerów 19 kwietnia?

2021-04-16 11:53

Kiedy będą otwarte salony fryzjerskie? Czy otworzą salony fryzjerskie od 19 kwietnia? Tego dowiemy się w środę (14 kwietnia) podczas konferencji prasowej ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Wówczas rząd ma ogłosić oficjalną decyzję dotyczącą nowych obostrzeń. Wiele wskazuje na to, że większość z nich może zostać przedłużona. Informacje na ten temat znajdziesz w artykule poniżej od razu po ogłoszeniu decyzji.

Kiedy będą otwarte salony fryzjerskie? Czy otworzą salony fryzjerskie od 19 kwietnia? Na tę informację czekają nie tylko klienci, którzy nie zdążyli do fryzjera przed wprowadzeniem twardego lockdownu 27 marca, ale przede wszystkim sami fryzjerzy liczący ogromne straty po każdym kolejnym zamknięciu salonów. Decyzja co do otwarcia bądź dalszego zamknięcia salonów fryzjerskich ma zapaść w środę (14 kwietnia) podczas Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Oficjalnie ogłoszona zostanie być może jeszcze tego samego dnia.

Nowe obostrzenia od 19 kwietnia. Kiedy będą otwarte salony fryzjerskie?

Salony fryzjerskie zostały zamknięte tuż przed Wielkanocą w sobotę 27 marca do 18 kwietnia włącznie. Rząd może jednak przedłużyć wprowadzone obostrzenia o kolejne tygodnie. Głos w sprawie nowych obostrzeń, które będą obowiązywać od 19 kwietnia, zabrał minister zdrowia Adam Niedzielski. - Na razie jesteśmy na etapie dyskusji, ale dyskusji, która będzie się w środę finalizowała i na pewno będziemy w środę przedstawiali, co dalej, co z kolejnym tygodniem czy tygodniami - też tutaj nie ma ostatecznej decyzji, jakiego okresu będzie to dotyczyło - powiedział.

CZYTAJ TEŻ: CO Z WAKACJAMI 2021? Czy latem będzie poluzowanie obostrzeń? Komentarz rzecznika rządu!

Informację o tym, kiedy będą otwarte salony fryzjerskie, podamy od razu po ogłoszeniu decyzji podczas konferencji prasowej: Konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego i Ministra Zdrowia: 14.04.2021. Czy zdejmą obostrzenia?

Jest decyzja rządu dotycząca obostrzeń! Co z salonami fryzjerskimi?

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o przedłużeniu obostrzeń do 25 kwietnia. Oznacza to, że w dalszym ciągu zamknięte pozostaną salony fryzjerskie i kosmetyczne, sklepy meblarskie oraz budowlane, obowiązywać też będzie limit osób w sklepach - 1 osoba na 15 m kw. - w sklepach do 100 m kw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego.

Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni.

Wyjątkiem są żłobki i przedszkola. Te zostaną otwarte w najbliższy poniedziałek 19 kwietnia. Z kolei hotele pozostaną zamknięte aż do 3 kwietnia.

Olivia Addams wraca z hitem Stranger na wiosnę 2021! Poznajcie przedpremierowo w Radiu ESKA!
Sonda
Czy czekasz na otwarcie salonów fryzjerskich?