CO Z WAKACJAMI 2021? Czy latem będzie poluzowanie obostrzeń? Komentarz rzecznika rządu!

i

Autor: pexels.com Co z tegorocznymi wakacjami? Czy latem będzie poluzowanie obostrzeń? Komentarz rzecznika rządu!

CO Z WAKACJAMI 2021? Czy latem będzie poluzowanie obostrzeń? Komentarz rzecznika rządu!

2021-04-06 13:47

Jak będą wyglądać tegoroczne wakacje? Czy latem możemy spodziewać się poluzowania obostrzeń? Wiele na to wskazuje. Nie będzie to jednak wypoczynek, jaki znamy z czasów jeszcze przed pandemią koronawirusa. Pierwsze informacje na temat wakacji 2021 przedstawił we wtorek (6 kwietnia) rzecznik rządu Piotr Müller. Szczegóły w materiale poniżej.

Wakacje 2021 coraz bliżej. Jak będą wyglądać? Czy obostrzenia zostaną poluzowane? To pytanie zadaje sobie wiele osób, zwłaszcza te, które chcą wcześniej zaplanować swój urlop. Głos w tej sprawie zabrał rzecznik rządu Piotr Müller. - Liczymy na to, że dzięki temu, że bardzo dynamicznie rozpędza się program szczepień oraz że okres maja, czerwca w zeszłym roku pokazał, że ta liczba zakażeń spadała, doprowadzi do tego, że w okresie letnim będą szanse na to, aby w jakimś zakresie wakacje mogły być zrealizowane - powiedział Müller pytany, co musiałoby się stać, aby tegoroczne wakacje można było spędzić w normalnych warunkach.

Rzecznik rządu zaznaczył, że czy to będzie w pełnym zakresie, tak jak to było dwa lata temu, "w tej chwili nikt tego z pełną odpowiedzialnością nie powie". - Natomiast faktycznie dzięki dużej mobilizacji całej służby zdrowia w zakresie programu szczepień, oraz jeżeli będziemy przestrzegać wszystkich obostrzeń, wakacje w jakiejś formie będą mogły być możliwe, ale tylko pod takimi dwoma warunkami, czyli polepszeniem się sytuacji epidemicznej i szerokiego korzystania z programu szczepień - powiedział Müller.

Raport z anteny, 06.04, godz.10
Sonda
Wakacje 2021 - czy nie możesz się doczekać?

Nowe obostrzenia od 10 kwietnia. Kiedy konferencja prasowa?

W środę (7 kwietnia) o godz. 10.00 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który na podstawie najświeższych danych podejmie decyzję dotyczącą obostrzeń. Ta zostanie ogłoszona w środę, najpóźniej w czwartek.

Obecnie do 9 kwietnia obowiązują zaostrzone zasady, zgodnie z którymi m.in. zamknięte są duże sklepy meblowe i budowlane, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne, są nowe limity osób w handlu i miejscach kultu. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób: 1 osoba na 15 m kw. - w sklepach do 100 mkw. oraz 1 osoba na 20 m kw. w sklepach powyżej 100 m kw. Ograniczenie do 1 osoby na 20 m kw. dotyczy też obiektów kultu religijnego.

CZYTAJ TEŻ: Złotówka więcej do zamówienia w restauracji. Rząd chce wprowadzić NOWĄ OPŁATĘ

Bez zmian pozostaje obowiązek zakrywania ust i nosa oraz zachowywanie 1,5 m odległości od innych osób. Centra i galerie handlowe pozostają zamknięte, z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni. Obiekty hotelowe pozostają zamknięte (z wyjątkiem hoteli robotniczych, a także np. dla medyków, kierowców wykonujących transport drogowy czy żołnierzy).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE