Czeka nas lockdown? Kiedy wprowadzą obostrzenia? IV fala koronawirusa już w Polsce jest

i

Autor: WOT Omikron w Polsce: potwierdzono kolejne przypadki! Resort zdrowia podał dane

Nowe obostrzenia tylko dla NIEZASZCZEPIONYCH?! Rząd zdradza plan. Jakie restrykcje będą wprowadzone? [LISTA]

2021-12-07 10:39

Nowe obostrzenia mają zostać ogłoszone jeszcze w tym tygodniu na konferencji prasowej. Przedstawiciele rządu uchylili już rąbka tajemnicy. Nowe obostrzenia mają dotyczyć "ograniczenia mobilności społecznej oraz zmiany limitów". Czy restrykcje dotkną tylko osoby niezaszczepione?

Nowe obostrzenia: grudzień. Co zostanie wprowadzone?

O wprowadzeniu nowych obostrzeń w grudniu poinformował w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu zaznaczył, że we wtorek (7.12) lub w środę (8.12.) zostaną ogłoszone dodatkowe restrykcje. Jest to konieczne ze względu na utrzymującą się wysoką liczbę nowych zakażeń koronawirusem oraz nowy wariant Omikron. Ten notowany jest w kolejnych krajach w Europie. W Polsce, póki co nie został jeszcze potwierdzony.

Jakie nowe obostrzenia? Nad tą kwestią zastanawia się wiele osób. I choć szczegóły poznamy na konferencji prasowej, to przedstawiciele rządu zdradzili już co nieco. Co nas czeka jeszcze w grudniu?

Jarmark Świąteczny w Białymstoku

Nowe obostrzenia tylko dla niezaszczepionych?

Rzecznik rządu w rozmowie z TVP podkreślił, że informacje związane z sytuacją pandemiczną w Polsce "są bardzo niepokojące". Chodzi tu zarówno o liczbę zachorowań, jak i zgonów. Jakie nowe obostrzenia?

Szczegółów bym nie chciał przekazywać, ale to będą decyzje, które będą się wiązać z ograniczeniami - zmianą limitów i pewnymi działaniami ograniczającymi mobilność społeczną po to, aby rozwój choroby ograniczyć - dodał Müller.

Pytany, czy będzie lockdown odparł: "Rozumiany w taki sposób jak w zeszłym roku na szczęście nie, ale to są daleko idące decyzje, które muszą być podjęte".

Rzecznik rządu zastrzegł, że osoby zaszczepione będą "zasadniczo wyłączone z tych ograniczeń". Czy to oznacza, że nowe obostrzenia będą dotyczyć tylko niezaszczepionych? W podobnym tonie wypowiedział się wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Tak jak wczoraj mówił premier Mateusz Morawiecki - musimy preferować te osoby, które są zaszczepione, to także będzie powodowało to, żeby zachęcić te osoby, które się jeszcze wahają - powiedział Kraska.

Dodał również, że hotele i stoki nie będą zamknięte, ale trzeba spodziewać się jakichś ograniczeń. Nowe obostrzenia mają zostać wprowadzone w całej Polsce, a nie w poszczególnych powiatach.

Jakie NOWE OBOSTRZENIA?

Sonda
Czy powinny zostać wprowadzone nowe obostrzenia dla niezaszczepionych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE