Obowiązek szczepień

i

Autor: Pexels.com

Nieoficjalnie: jeszcze w grudniu OBOWIĄZKOWE SZCZEPIENIA! M.in. dla wojska i ochrony zdrowia. Dla kogo jeszcze?

2021-12-07 11:16

Rząd wprowadzi obowiązkowe szczepienia i to jeszcze w grudniu! Według nieoficjalnych informacji, do których dotarli dziennikarze, obowiązek przyjęcia szczepionki dotyczyć będzie m.in. pracowników ochrony zdrowia i wojskowych. Kto jeszcze zostanie nim objęty? O tym przeczytacie w naszym tekście.

Aktualizacja:

Podczas wtorkowej konferencji prasowej, minister Adam Niedzielski potwierdził wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla wybranych grup zawodowych. Zaszczepić będą musieli się pracownicy ochrony zdrowia, przedstawiciele służb mundurowych oraz nauczyciele.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom, obowiązek ten będzie wprowadzony od 1 marca.

O planie wprowadzenia obowiązkowych szczepień dla niektórych grup zawodowych, poinformowali dziennikarze Polsatu. Ma być to część pakietu nowych obostrzeń, które ogłoszone mają być - według zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego - jeszcze w tym tygodniu.

Według dziennikarzy, obowiązkowe szczepienia dotyczyć mają wojskowych, pracowników ochrony zdrowia, pracowników DPS a także - choć to nie jest pewne - nauczycieli.

Poza obowiązkiem szczepień, wprowadzone mają być jeszcze bardziej restrykcyjne limity osób w miejscach publicznych.

Według zapowiedzi premiera, nowe obostrzenia obowiązywać mają "na święta", co oznacza że wejdą w życie jeszcze w grudniu.

Co takiego ogłosił premier w związku z nowymi obostrzeniami?

- Jutro lub pojutrze przedstawimy zaostrzenia w związku ze świętami i mutacją omikron, będziemy wzmacniać mechanizmy obowiązku szczepień. Rozważamy też wzmocnienie obostrzeń wobec niezaszczepionych - powiedział w poniedziałek, podczas konferencji prasowej.

Pakiet obostrzeń ma być odpowiedzią na mutację wirusa omikron.

- Rzeczywiście przedstawia to się niedobrze - powiedział Morawiecki. - Jest bardzo dużo zgonów, szczególnie wśród osób niezaszczepionych.

Jak zdradził podczas swojej wtorkowej wizyty w mediach Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, w ciagu ostatniej doby wykryto w Polsce 19 366 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarły 504 osoby z COVID-19.

W Polsce dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19 przyjęło 3 441 040 osób – podano w poniedziałek na stronach rządowych. W pełni zaszczepionych jest ponad 20,5 mln obywateli.

Od końca grudnia 2020 r. wykonano 42 714 925 iniekcji. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce 20 526 976 osób.

Trzecią dawkę szczepionki przyjęło 228 938 osób, a dawkę przypominającą – 3 441 040 osób. Dzienna liczba szczepień to 33 328 iniekcji.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Mikołajkowy tramwaj w Łodzi.