NOWE LIMITY KIBICÓW na mecze z Rosją i Islandią - Kiedy sprzedaż biletów? ile osób wejdzie na stadion?

2021-05-26 13:31
Polscy kibice
Autor: Kancelaria Premiera flickr.com Polscy kibice

Jeszcze przed EURO 2021 piłkarska reprezentacja Polski rozegra dwa mecze towarzyskie. Będą to spotkania z Rosją i Islandią. Niedawno opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów mówiące o nowych limitach miejsc na stadionach podczas tych dwóch starć Biało-Czerwonych. W naszym artykule sprawdzicie, ilu kibiców będzie mogło obejrzeć mecze z trybun.

Mecze Polska - Rosja 1.06 i Polska - Islandia 8.06 to ostatnie spotkania towarzyskie, które Biało-Czerwoni rozegrają przed EURO 2021. Starcia będą ostatecznymi sprawdzianami formy piłkarskiej reprezentacji Polski, która w Opalenicy przygotowuje się na Mistrzostwa Europy 2021 w piłce nożnej. Ze spotkań z Rosją i Islandią prowadzona będzie transmisja na żywo, ale wiele osób chce obejrzeć oba mecze z trybun stadionów we Wrocławiu i Poznaniu, gdzie będą rozgrywane. Ze wsparcia kibiców ucieszą się też piłkarze, którzy na pewno stęsknili się już za dopingiem fanów i fanek piłki nożnej. Niedawno Rada Ministrów wydała rozporządzenie zmieniające limit osób na stadionach. Co z niego wynika? Ilu kibiców będzie mogło wejść na mecze Polska - Rosja i Polska - Islandia? Dowiecie się tego w dalszej części artykułu.

Młoda nadzieja polskiego boksu celuje w medal na olimpiadzie | Andrzej Kostyra

Limity na stadionach we Wrocławiu i Poznaniu - ile osób wejdzie na trybuny?

Jaki jest nowy limit kibiców na mecze Polska - Rosja i Polska - Islandia? We wtorek, 25 maja, na Twitterze pojawił się wpis Macieja Sawickiego. Sekretarz PZPN przekazał informację o rozporządzeniu Rady Ministrów, które zezwala na 50% obłożenie miejsc na stadionach. Oznacza to, że kibice zajmą co drugie krzesełko.

Stadion we Wrocławiu może pomieścić 43 302 kibiców. Na mecz z Rosją 1 czerwca będzie więc mogło wejść 21 651 osób. Stadion w Poznaniu liczy zaś 42 837. Mecz z Islandią z trybun będzie mogło obejrzeć 21 418 kibiców.

Kiedy bilety na mecze z Rosją i Islandią?

Wiadomo też, kiedy do sprzedaży trafią bilety na spotkania Polska - Rosja 1.06 i Polska - Islandia 8.06. Z wpisu Sawickiego dowiadujemy się, że będą stopniowo wprowadzane do sprzedaży w czwartek, 27 maja. Bilety będzie można kupić tutaj.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze