Polscy kibice

i

Autor: Kancelaria Premiera flickr.com Polscy kibice

NOWE LIMITY KIBICÓW na mecze z Rosją i Islandią - Kiedy sprzedaż biletów? ile osób wejdzie na stadion?

2021-05-26 13:31

Jeszcze przed EURO 2021 piłkarska reprezentacja Polski rozegra dwa mecze towarzyskie. Będą to spotkania z Rosją i Islandią. Niedawno opublikowano rozporządzenie Rady Ministrów mówiące o nowych limitach miejsc na stadionach podczas tych dwóch starć Biało-Czerwonych. W naszym artykule sprawdzicie, ilu kibiców będzie mogło obejrzeć mecze z trybun.

Mecze Polska - Rosja 1.06 i Polska - Islandia 8.06 to ostatnie spotkania towarzyskie, które Biało-Czerwoni rozegrają przed EURO 2021. Starcia będą ostatecznymi sprawdzianami formy piłkarskiej reprezentacji Polski, która w Opalenicy przygotowuje się na Mistrzostwa Europy 2021 w piłce nożnej. Ze spotkań z Rosją i Islandią prowadzona będzie transmisja na żywo, ale wiele osób chce obejrzeć oba mecze z trybun stadionów we Wrocławiu i Poznaniu, gdzie będą rozgrywane. Ze wsparcia kibiców ucieszą się też piłkarze, którzy na pewno stęsknili się już za dopingiem fanów i fanek piłki nożnej. Niedawno Rada Ministrów wydała rozporządzenie zmieniające limit osób na stadionach. Co z niego wynika? Ilu kibiców będzie mogło wejść na mecze Polska - Rosja i Polska - Islandia? Dowiecie się tego w dalszej części artykułu.

Limity na stadionach we Wrocławiu i Poznaniu - ile osób wejdzie na trybuny?

Jaki jest nowy limit kibiców na mecze Polska - Rosja i Polska - Islandia? We wtorek, 25 maja, na Twitterze pojawił się wpis Macieja Sawickiego. Sekretarz PZPN przekazał informację o rozporządzeniu Rady Ministrów, które zezwala na 50% obłożenie miejsc na stadionach. Oznacza to, że kibice zajmą co drugie krzesełko.

Młoda nadzieja polskiego boksu celuje w medal na olimpiadzie | Andrzej Kostyra

Stadion we Wrocławiu może pomieścić 43 302 kibiców. Na mecz z Rosją 1 czerwca będzie więc mogło wejść 21 651 osób. Stadion w Poznaniu liczy zaś 42 837. Mecz z Islandią z trybun będzie mogło obejrzeć 21 418 kibiców.

Kiedy bilety na mecze z Rosją i Islandią?

Wiadomo też, kiedy do sprzedaży trafią bilety na spotkania Polska - Rosja 1.06 i Polska - Islandia 8.06. Z wpisu Sawickiego dowiadujemy się, że będą stopniowo wprowadzane do sprzedaży w czwartek, 27 maja. Bilety będzie można kupić tutaj.