Danie

i

Autor: pixabay.com Danie

ME 2021: Opalenica gotowa na przyjęcie kadry - MENU PIŁKARZY czeka rewolucja!

2021-05-22 16:36

Hotel Remes w Opalenicy jest już praktycznie gotowy na przyjęcie polskich piłkarzy, którzy w tym ośrodku będą szlifować formę przed mistrzostwami Europy. Selekcjoner Paulo Sousa wraz ze swoim sztabem szykuje dla swoich podopiecznych nowe... menu.

Paulo Sousa, krótko po tym, jak objął polską reprezentację, wybrał się z wizytą do ośrodka, w którym jego rodacy przebywali podczas Euro 2012. Cristiano Ronaldo i spółka dotarli do półfinału turnieju w Polsce i na Ukrainie, a selekcjoner wszystkie informację na temat hotelu miał praktycznie z pierwszej ręki. 24 maja w Opalenicy rozpocznie się zgrupowanie polskich piłkarzy, ale ośrodek jest już niemal gotowy na przyjęcie gości. Dyrektor hotelu, Jakub Wrobiński, przyznał, że pewną nowością, a może i małym zaskoczeniem dla zawodników, może być nieco inne menu.

Sousa ogłosił kogo zabiera na EURO. Mamy nazwiska

Jak zapewnił, nie widzi problemu ze sprostaniem kulinarnym oczekiwaniom nowego sztabu:

Sousa wprowadza nowe nawyki kulinarne

Dyrektor hotelu Remes zdradził w wypowiedzi dla PAP, że trenerowi Polaków zależy na wprowadzeniu nowych nawyków żywieniowych w kadrze. To między innymi ze względu na dużą grupę wegan:

Trener Sousa chce trochę pozmieniać w tym zakresie, wprowadzić nowe nawyki żywieniowe. W sztabie szkoleniowym reprezentacji jest spora grupa wegan i na pewno będą chcieli wprowadzić coś nowego. To zresztą zupełnie normalna rzecz. Mają swój koncept, nie znam jeszcze szczegółów. Sam jestem jednak bardzo ciekawy, co dołożą, a z czego zrezygnują, bowiem gościmy u nas wiele zespołów piłkarskich i wiemy, jak taka kuchnia sportowa wygląda. Reprezentacja ma swojego kucharza, który tu na miejscu będzie współpracował z naszym szefem kuchni.

Wrobiński przyznał, że wraz z przyjściem nowego szkoleniowca, spodziewa się też, że i jego współpracownicy będą mieli swoje uwagi, oczekiwania czy sugestie.

Nie uważam tego za jakieś wielkie wyzwanie, bowiem w ubiegłym roku gościliśmy drużynę AS Monaco, w której nie brakowało i wegan, i muzułmanów. Bufet wyglądał naprawdę okazale, na stołach stało od 16 do 20 bemarów (podgrzewaczy do potraw).

To może być też nowe doświadczenie dla nas. W końcu trenerzy od przygotowania fizycznego pracowali w przeszłości w Barcelonie i zapewne też będą chcieli coś nowego wprowadzić. Wiadomo, nowa "miotła" to nowe myślenie, inne spojrzenie na wiele kwestii. Na razie wszystkie prośby spełniamy na bieżąco, jeśli czegoś nie będziemy w stanie sprowadzić, to PZPN zapewnił, że nam w tym pomoże

Opalenica miała szansę być bazą turniejową

Gdy okazało się, że UEFA zmieniła miasta-gospodarzy turnieju, w których Polacy będą rozgrywać mecze - Sewilla zastąpiła Bilbao, a Sankt Petersburg - Dublin, władze związku postanowiły zrezygnować z wcześniej zarezerwowanego centrum pobytowego w Portmarnock pod Dublinem. Ostatecznie wybór padł na Sopot, ale też jednym z kandydatów była Opalenica

Sonda
Czy Polska wygra EURO 2021?

Nie ukrywam, że był taki temat. Rozmawialiśmy ze związkiem, natomiast była koncepcja, że centrum przygotowań to jedno, a baza turniejowa miała być w innym miejscu. Ja rozumiem tę decyzję, od wielu lat jestem w tej branży i jest to rozsądne. Kilka tygodni w jednym miejscu mogłoby być nieco monotonne - przyznał Wrobiński.

Największe wydarzenie od wizyty reprezentacji Portugalii

Dla wielkopolskiego ośrodka przyjazd polskiej reprezentacji będzie największym wydarzeniem od pobytu Portugalii dziewięć lat temu. Dyrektor hotelu nie ukrywa, że pewne schematy przygotowań cały czas są dość podobne:

Cały hotel, podobnie, jak było w przypadku Portugalii, nasza reprezentacja będzie miała na wyłączność, a do środka będą mogły dostać się tylko osoby z akredytacją. Na pewno będzie wzmożona ochrona, przygotowujemy też centrum prasowe, będziemy odgradzać boiska treningowe. Od Euro 2012 minęło dziewięć lat, więc pewne rozwiązania techniczne mocno poszły do przodu. Kiedyś mieliśmy internet radiowy, teraz do hotelu doprowadzony jest światłowód - podkreślił

Mecze towarzyskie jeszcze w trakcie zgrupowania

Warto zaznaczyć, że jeszcze w trakcie zgrupowania, 1 czerwca, Polska we Wrocławiu zagra mecz towarzyski z Rosją. Tydzień później w Poznaniu zmierzy się z Islandią. Tuż po meczu kadra przeniesie się do Sopotu. Pierwszy mecz mistrzostw Europy biało-czerwoni rozegrają zaś 14 czerwca. Będzie to spotkanie ze Słowacją w Sankt Petersburgu.