Naukowcy ocenili szanse Polaków na Euro 2020. Wyjdziemy z grupy?

2021-05-26 10:42
Euro 2021
Autor: Marco Verch Professional flickr.com Euro 2021

Naukowcy ocenili szanse Polaków na Euro 2020 i nie są one raczej satysfakcjonujące. Według nich Polacy poradzą sobie na zbliżającym się turnieju – średnio. Badacze z uniwersytetu w Leuven ocenili też szansę polskiej reprezentacji na zwycięstwo we wszystkich trzech meczach fazy grupowej. Naukowcy poszli o krok dalej i przekazali światu informacje, kto jest faworytem Mistrzostw Europy. Jak według badań pójdzie Polakom na Euro 2020?

Naukowcy z belgijskiego uniwersytetu w Leuven ocenili szanse polskiej reprezentacji na zbliżających się wielkimi krokami Euro 2020. Według nich mamy 64% szans na wyjście z grupy. Najprawdopodobniej Polacy uplasują się na trzecim miejscu w swojej grupie. Badacze ocenili także szanse naszego zespołu w pojedynkach ze Słowacją, Szwecją i Hiszpanią. Algorytm stworzony do celów wykonania obliczeń oparty jest na wynikach wszystkich reprezentacji w ostatnich meczach. Dodatkowo badacze poszli o krok dalej, aJak według belgijskich naukowców pójdzie Polakom na Euro 2020?

CZYTAJ TAKŻE: Robert Lewandowski: Nie do końca zdaje sobie sprawę z tego co się wydarzyło

Naukowcy ocenili szanse Polaków na Euro 2020 – Faza grupowa

Zdaniem naukowców najbardziej prawdopodobnym scenariuszem dla naszej reprezentacji jest zajęcie trzeciego miejsca w grupie - 33 proc. Zajęcie drugiej lokaty to już 29 proc. Wygrana grupy z Hiszpanią, Szwecja i Słowacją to zaledwie 16 proc.

Badacze ocenili nasze szanse na wyjście z grupy na 64 proc. - identyczne szanse mają Szwedzi. Słowacja według belgijskich uczonych skończy Euro 2020 na czwartym miejscu w grupie. Polacy będą więc walczyć o awans ze Szwecją, ponieważ Hiszpania ma aż 88 proc. szans na wygranie grupy.

CZYTAJ TAKŻE: Piłkarze Reprezentacji zaszczepieni. Wśród nich Robert Lewandowski!

Naukowcy ocenili szanse Polaków na Euro 2020 – konkretne mecze

Według Belgów biało-czerwoni mają 51 proc. szans na zwycięstwo ze Słowacją: 21 proc. Na zwycięstwo Słowaków, 28 proc. na remis.

Polska reprezentacja w starciu z Hiszpanią ma zaledwie 17 proc. szans na wygraną: 58% proc. To triumf Hiszpanów, a 25 proc. to remis.

W ostatnim meczu fazy grupowej zmierzymy się ze Szwecją, mamy 32 proc. szans na odniesienie zwycięstwa: 37 proc. na wygraną Szwedów, 31 proc. na remis.

Naukowcy wiedzą kto wygra Euro 2020

Belgijscy naukowcy poszli o krok dalej i przeprowadzili symulację całego turnieju. Według nich, co ciekawe Euro 2020 wygra reprezentacja Belgi, ma na to aż 29 proc. szans. Na drugim miejscu mieliby się wówczas uplasować piłkarze z Hiszpanii. Trzecie miejsce należałoby do Francuzów. Obie te drużyny mają po 14 proc. szans (to dwa razy mniej niż Belgowie), ale to podopieczni Luisa Enrique zostali sklasyfikowani wyżej. Według badaczy czwarte miejsce będzie należało do Włochów. Pierwszą piątkę zamykają koledzy z drużyny Cristiano Ronaldo, czyli Portugalczycy.

Dokładne wyniki badań belgijskich naukowców znajdziecie TUTAJ.

Młoda nadzieja polskiego boksu celuje w medal na olimpiadzie | Andrzej Kostyra
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze