Nowa mutacja koronawirusa: W Polsce spotkanie rządowego zespołu kryzysowego

2020-12-21 8:34 Sylwia Indycka-Rosół
Nowa mutacja koronawirusa: W Polsce spotkanie rządowego zespołu kryzysowego
Autor: Pixabay

W poniedziałek 21 grudnia w związku z nową mutacją koronawirusa w Wielkiej Brytanii spotkają się nie tylko członkowie państw UE. Także w Polsce zaplanowano rządowy zespół kryzysowy. Co będzie na nim ustalane? Jakich decyzji można się spodziewać?

Nowa mutacja koronawirusa w Wielkiej Brytanii

Dokładnie 14 grudnia Wielka Brytania poinformowała o licznych zakażeniach nową odmianą koronawirusa na terenie swojego kraju. Co ważne, nowa mutacja rozprzestrzenia się znacznie szybciej od poprzednika. O szczegółach pisaliśmy w artykule poniżej:

Nowy szczep koronawirusa: W Polsce rządowy zespół kryzysowy

W związku z powyższym na poniedziałek 21 grudnia na godzinę 10 zaplanowano rządowy zespół kryzysowy:

- W tej chwili zbieramy informacje i analizujemy informacje medyczne z Wielkiej Brytanii oraz jest wymiana informacji między krajami członkowskimi UE. Jutro na posiedzeniu RZZK będzie omawiana ta kwestia - powiedział PAP w niedzielę 20 grudnia rzecznik rządu Piotr Muller.

Zawieszenie połączeń lotniczych z Wielką Brytanią

Już teraz wiadomo, że Polska, podobnie jak Włochy, Austria czy na przykład Niemcy zdecydowała się zawiesić połączenia lotnicze z Wielką Brytanią w nocy z 21 na 22 grudnia. Dodatkowo Adam Niedzielski zapowiedział, że od poniedziałku, 21 grudnia każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii, będzie wykonany test na obecność koronawirusa.

Co ciekawe, wielu takich podróżnych można spodziewać się właśnie 21 grudnia. Ile samolotów z UK wyląduje wówczas w Polsce? Wyliczenia przedstawialiśmy w artykule poniżej:

Nowa mutacja koronawirusa: Spotkanie państw UE

Co ważne, także na 21 grudnia w związku z nową odmianą koronawirusa zaplanowano spotkanie państw członkowskich UE.

Posłuchaj o nagłym skoku ciśnienia. Poznaj jego przyczyny, objawy, sposób leczenia. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Cleo: Przed wyjazdem na święta do rodziny zrobię test na COVID… Rodzice i mój brat są w grupie ryzyka!
Najnowsze