Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zawieszone od o północy z poniedziałku na wtorek. Co z Polakami wracającymi na święta?

i

Autor: pexels Polska zawiesza loty z Wielkiej Brytanii

Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Ile samolotów z UK wyląduje dziś w Polsce?

2020-12-21 8:12

Polski rząd podjął decyzję o tym, żeby zawiesić loty z Wielkiej Brytanii do Polski. Powodem jest odkryta na wyspach nowa, bardziej zaraźliwa mutacja koronawirusa. Ruch lotniczy pomiędzy Polską a Wielką Brytanią zostanie zawieszony o północy z poniedziałku na wtorek, czyli z 21 na 22 grudnia.

Loty do Polski z Wielkiej Brytanii zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek

PILNE! Polski rząd podjął decyzję, że w nocy z 21 na 22 grudnia wszystkie loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostają zawieszone. Powodem takiej decyzji jest wykryta ostatnio w Wielkiej Brytanii nowa mutacja koronawirusa. Nowy szczep koronawirusa, który pojawił się na wyspach jest bardziej zaraźliwy, nawet o 70 procent.

Decyzję o zawieszeniu połączeń lotniczych z Wielką Brytanią już od poniedziałku podjęły takie kraje jak Niemcy, Holandia, Belgia czy Włochy.

- Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller.

Minister zdrowia zapowiada testy dla osób przyjeżdżających z Wielkiej Brytanii

Adam Niedzielski zapowiedział, że od poniedziałku, 21 grudnia każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii, będzie wykonany test na obecność koronawirusa.

Sonda
Czy świat wróci kiedyś do normalności?

Loty z Wielkiej Brytanii zawieszone. Ile samolotów z UK wyląduje dzisiaj, 21 grudnia w Polsce

Zdecydowana większość krajów europejskich zawiesiła połączenia lotnicze i kolejowe z Wielką Brytanią, a to oznacza, że podróż z wysp m.in. do Polski jest bardzo utrudniona, a przecież mamy gorący okres przedświątecznych i wielu Polaków planowało spotkać się z bliskimi.

Ostatnia szansa, żeby przylecieć z UK do Polski to poniedziałek 21 grudnia. Zawieszenie lotów wchodzi w życie dopiero o północy. Po tej informacji ceny biletów lotniczych z Wielkiej Brytanii do Polski w poniedziałek wyskoczyły w górę. Lot w jedną stronę kosztuje obecnie 400 funtów! Czyli około 2 tysięcy złotych.

Ile samolotów z Wielkiej Brytanii wyląduje dzisiaj w Polsce?

Jak wyliczył Jakub Krupa, dziennikarz mieszkający na co dzień w Wielkiej Brytanii, tylko w poniedziałek, 21 grudnia, zaplanowano 53 loty z Wielkiej Brytanii do Polski. A to oznacza, że tylko dzisiaj do Polski może z Wielkiej Brytanii przylecieć ponad 10 tysięcy osób.

ESKA XD #012
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE