Nowa mutacja koronawirusa jest już w Polsce?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Nowa mutacja koronawirusa jest już w Polsce?

Nowa mutacja koronawirusa może być już w Polsce! Czy działa na nią szczepionka?

2020-12-21 8:59

Nowa mutacja koronawirusa może być już w Polsce - przewiduje dr Paweł Grzesiowski. Szczep rozprzestrzenia się znacznie szybciej niż jego "wersja podstawowa". Wcześniej o wykryciu nowego koronawirusa informował rząd Wielkiej Brytanii. W związku z tym od wtorku 22.12.2020 r. obowiązuje zakaz lotów z Wielkiej Brytanii do Polski.

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?

Nowa mutacja koronawirusa dotarła do Polski?

Zmutowany koronawirus może być już w Polsce. Eksperci ostrzegają, że jest on nawet o 70 proc. bardziej zaraźliwy niż jego "podstawowa wersja". Pierwsze przypadki zakażenia zmutowanym koronawirusem odnotowano niedawno w Wielkiej Brytanii. Doktor Paweł Grzesiowski obawia się jednak, że wirus może być już również u nas.

Czytaj także: Nowa mutacja koronawirusa: W Polsce spotkanie rządowego zespołu kryzysowego

- Pierwsze informacje o tym nowym mutancie są z września. Cały październik, cały listopad ten wirus powoli torował sobie drogę - mówi dr Paweł Grzesiowski.

Czy szczepionka na COVID-19 działa na nowy szczep wirusa?

Lekarz uspokaja jednak, że nie mamy do czynienia z zupełnie nowym wirusem. Stworzona niedawno szczepionka na COVID-19 wciąż może działać. - Zasadniczo to nie jest na tyle nowy typ wirusa, że jest już zupełnie zmienionym koronawirusem. Nasza odporność po przechorowaniu wcześniejszych postaci tego wirusa czy szczepionka nie tracą efektywności - dodaje Grzesiowski.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Możesz być dumny, jeśli zdobędziesz 7/10

Pytanie 1 z 10
W którym z tych filmów w jednej ze scen mogliśmy zobaczyć Donalda Trumpa?

Zakaz lotów z Polski do Wielkiej Brytanii

W związku z wykryciem nowego szczepu koronawirusa w Wielkiej Brytanii, od wtorku 22.12.2020 r. będzie obowiązywał zakaz lotów z Wysp Brytyjskich do Polski. Oprócz tego każdy, kto wróci z Wielkiej Brytanii do Polski może poprosić o test na koronawirusa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE