Niemieckie szpitale rekrutują na proteście w Warszawie. Oferują KILKANAŚCIE tysięcy na start!

2021-09-14 9:06
Protest pracowników służby zdrowia w Warszawie
Autor: Marcin Smulczyński/Super Express Niemieckie szpitale rekrutują medyków na proteście w Warszawie. Oferują o wiele wyższe zarobki!

Niemieckie szpitale wykorzystują protest medyków w Warszawie. W miasteczku pojawili się rekruterzy, którzy oferują pracę u naszego zachodniego sąsiada. Jest z czego rekrutować, ponieważ do stolicy zjechali się medycy z całego kraju i jest ich około 30 tysięcy. Oferty pracy w Niemczech zaczynają się od kilkunastu tysięcy złotych i to na początek!

Protest medyków w Warszawie zgromadził około 30 tysięcy osób, pracujących na co dzień w polskich szpitalach. Zdenerwowani ludzie przyjechali domagać się o podwyżek za trud swojej pracy. Nikt nie spodziewał się, że wśród protestujących pojawią się rekruterzy, którzy będą oferowali wyższe zarobki i pracę w Niemczech. Jak podaje WP na protest do stolicy przyjechali przedstawiciele firm pośrednictwa pracy, którzy chcą wykorzystać złość personelu medycznego i zagwarantować im pracę za granicą. Jeden z rekruterów w rozmowie z portalem przekonywał, że polski rząd nie zadba szybko o podwyżki, więc: „po co czekać…”. Jak dalej cytują: Mógłbym to tak zorganizować, że w marcu 2022 roku zaczyna się pracę za 12 tys. zł – mówił jeden z pracowników firm pośrednictwa pracy. Jak przekonywał potrzeba tylko czasu na naukę języka niemieckiego, a po z biegiem czasu wynagrodzenie wzrośnie o kolejne tysiące.

Spis treści

  1. Niemieckie szpitale rekrutują na proteście medyków w Warszawie
  2. Niemieckie szpitale oferują wyższe zarobki

CZYTAJ TAKŻE: Medycy przeszli ulicami Warszawy. Domagają się większych wydatków na służbę zdrowia

Niemieckie szpitale rekrutują na proteście medyków w Warszawie

Jeden z przedstawicieli firm pośrednictwa pracy, który przyjechał do Warszawy na protest medyków wyjawił portalowi WP, że jego propozycje spotkały się z zainteresowaniem.

- Wiele osób zostawiło mi swoje telefony, obiecało przesłać swój życiorys. Z wieloma umawiam się na rozmowy już bardziej konkretne. I tak w sumie to trochę serce bolało patrzeć, że tacy fajni ludzie dbają o zdrowie ludzi, ale o nich samych się nie dba - mówi WP Łukasz, który na proteście medyków szukał pielęgniarek do pracy w szpitalu w Berlinie i okolicach. Nie dał się namówić na konkretną deklarację, co zdziałał na proteście – mówił dla WP.

Niemieckie szpitale oferują wyższe zarobki

Rekruter, który przyjechał do białego miasteczka przekonywał, że pielęgniarka z Polski może w Niemczech zarobić 2700 euro miesięcznie, to 12 tys. zł. Co więcej, z czasem wynagrodzenie urośnie do 3500 euro, a to już prawie 16 tys. zł. Oczywiście stawki zależą między innymi od poziomu wykształcenia i szpitala, który zatrudniłby polską pielęgniarkę. Jak wylicza WP pensja pielęgniarki w Polsce po doliczeniu dodatków za dyżury i wysługę lat, może wynieść około 8347 zł. Jednak w Polsce najwięcej pielęgniarek, które to osoby bez tytułu specjalisty, a dla nich najniższe wynagrodzenie zasadnicze wynosi 5509 zł.

samodezynfekującego się krzesła
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze