Wojciech Andrusiewicz

i

Autor: Mateusz Grochocki/East News Wojciech Andrusiewicz

Protest medyków: Ministerstwo prosi o konkretne postulaty. Czasu jest niewiele

2021-09-09 17:51

Rozmowy Ministerstwa Zdrowia i medyków, którzy na sobotę zaplanowali protest zakończyły się. Rzecznik resortu zdrowia przyznał, że ministerstwo poprosiło o sprecyzowanie postulatów. Czasu jest niewiele.

W Karpaczu odbyło się spotkanie resortu zdrowia z przedstawicielami zawodów medycznych. Chodzi o zaplanowany na sobotę protest. Medycy mają przejść ulicami Warszawy, a następnie rozstawić tzw. białe miasteczko 2.0. Jak podkreślił rzecznik resortu zdrowia, na spotkaniu nie pały żadne konkrety. Postulaty są zbyt ogólnikowe, a to nie pozwala na oszacowanie kosztów ich realizacji.

Czas - tylko do godz. 22

Jak poinformował rzecznik resortu zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, medycy mają czas do godziny 22, by przesłać konkretne postulaty. Mogą to zrobić drogą elektroniczną. Wówczas resort zdrowia w trybie pilnym przeprowadzi szacunki. W piątek medycy i Minister Zdrowia Adam Niedzielski mają wrócić do rozmów.

QUIZ. Umiesz pisać po polsku? Takie dyktanda rozwiązują w podstawówce! Sobotnie dyktando ortograficzne

Pytanie 1 z 10
Tata G[]esia jest pieka[]em i piecze najpy[]niejsze b[]łki:

Jak podkreślają medycy, na spotkaniu nie padły żadne konkrety. Utrzymują, że protest zaplanowany na sobotę odbędzie się.Medycy domagają się też spotkania w obecności premiera Mateusza Morawieckiego.

Czego domagają się medycy?

Medycy żądają m.in. wzrost nakładów na system opieki zdrowotnej do 8 proc. PKP oraz zwiększenia wynagrodzeń medyków. Chcą także zwiększenia liczby pracowników w ochronie zdrowia.

Poradnik zdrowie - różnica między COVID-19 a przeziębieniem i grypą