Najwyższa inflacja w tym wieku! Tak wysokich cen jeszcze nie było

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Najwyższa inflacja w tym wieku! Tak wysokich cen jeszcze nie było

Najwyższa inflacja w tym wieku! Tak wysokich cen jeszcze nie było

2021-11-30 16:35

Rekordowo duża inflacja, takiej w tym wieku jeszcze nie było! Jednak jak podkreśla premier Mateusz Morawiecki - obecnie większość krajów europejskich notuje rekordowe ceny i z perspektywy Polski to "zaimportowany problem". Najnowsze dane GUS wskazują na 7,7 proc. inflację w listopadzie.

Według najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, inflacja w listopadzie wskazuje 7,7 proc. -  Przyszła do nas z Rosji, ze względu na manipulacje cenowe. Przyszła do nas z podwyższonych cen uprawnień do emisji CO2, więc polityka klimatyczna Unii Europejskiej, przyszła do nas z podniesionych cen surowców na całym świecie - tłumaczy premier Mateusz Morawiecki.

Czytaj także: Wysoka inflacja. NAJGORSZE dopiero przed nami. Eksperci nie mają wątpliwości!

Premier twierdzi, że inflacja w przyszłym roku będzie niższa, dzięki przyjętemu przez rząd pakietowi zmian. - Antyinflacyjny w takim rozumieniu, że obniża presję inflacyjną o 1-1,5 proc., jak przekazali mi eksperci z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Oznacza to, że te narzędzia, które wybraliśmy, są skuteczne - uzupełnia.

Czytaj także: Tarcza antyinflacyjna. Nieoficjalnie: paliwo MA BYĆ TAŃSZE. Od kiedy?

Tarcza antyinflacyjna to między innymi zniesienie akcyzy na energię elektryczną i obniżenie stawki VAT na gaz ziemny oraz maksymalną obniżkę akcyzy na paliwo.

Blokowali rondo bo nie chcą smrodu. „Burmistrz sprzedał nasze zdrowie!”

Quiz. Skąd się wzięły nazwy miesięcy?

Pytanie 1 z 12
"Lipiec" nazywa się tak z powodu...